Patryk Jaki. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Lutego 2021

Patryk Jaki czuje się pokrzywdzony przez TVP. "Zostaliśmy wyrzuceni"

Podczas wywiadu dla "Wirtualnej Polski" Patryk Jaki zadeklarował, że został wyrzucony z TVP. Solidarna Polska, której członkiem jest polityk, miała stracić dostęp do programów publicznego nadawcy. Wszystko przez wzgląd na próby zablokowania unijnego budżetu.

  • Patryk Jaki udzielił wywiadu Marcinowi Makowskiemu - dziennikarzowi "Wirtualnej Polski". "Co przez ten czas zbudowaliście? Telewizję Polską od nowa?" - zapytał polityka
  • Europarlamentarzysta wskazał, że od 2 lat nie wystąpił w "Gościu Wiadomości". Od miesięcy zaś ma być niezapraszany do programów TVP Info
  • Ostatni artykuł o byłym kandydacie na urząd prezydenta został opublikowany 15 stycznia

- Od czasu sprzeciwu wobec łączenia budżetu z kryterium ideologicznym w UE Solidarna Polska została wyrzucona z TVP. To forma represji za bardzo asertywne stanowisko Solidarnej Polski, inne od PiS-u i partii Gowina w Unii Europejskiej - deklarował Patryk Jaki dla "Wirtualnej Polski". 

- Ja sam nie miałem zaproszenia do TVP od wielu miesięcy, a do "Gościa Wiadomości" chyba od dwóch lat. To cena za swoje zdanie w sprawie tak zwanej "praworządności". Jednak, aby być uczciwym wyniki TVP mówią same za siebie. Dużo ludzi pilotem decyduje się na te ofertę - dodawał. 

W rozmowie z "Wirtualną Polską" Patryk Jaki wskazał, że został wyrzucony z TVP

Były samorządowiec zaznaczył także, że między Solidarną Polską a Prawem i Sprawiedliwością łatwo dostrzec różnice. Chodzi między innymi o poglądy na decyzje Unii Europejskiej dotyczące powiązania budżetu z przestrzeganiem zasad praworządności. Patryk Jaki nazwał to "kryterium ideologicznym oraz radykalną i ideologiczną polityką klimatyczną". Były minister wskazał także na podejście do fundamentalnych reform państwa, co ma odróżniać jego partię od Porozumienia. W przypadku Konfederacji konflikt zaczyna się przy ocenie wizji stosunków polsko-rosyjskich.

Tadeusz Rydzyk i Lux Veritatis staną przed sądem w procesie karnymTadeusz Rydzyk i Lux Veritatis staną przed sądem w procesie karnymCzytaj dalej

Co ciekawe, wiele wskazuje na rozwój konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. W rozmowie z Marcinem Makowskim, europarlamentarzysta wskazał, że prezes Orlenu, Daniel Obajtek sprawdziłby się w roli Prezesa Rady Ministrów. - Piłka jest po stronie największego koalicjanta. Nie sądzę, aby w tej kwestii były jakieś przeszkody z naszej strony- wskazywał.

Postanowiliśmy wejść na stronę TVP Info i sprawdzić, kiedy pojawił się ostatni artykuł dotyczący działalności Patryka Jakiego. Publikacja miała miejsce 15 stycznia. "Niemcy jak celebryci i szefowie TVN? »Czują się Panami«". 14 stycznia zaś przedstawiono treści, opatrzone tytułem "Patryk Jaki napisał wniosek o debatę nt. łamania praworządności przez Niemcy". 

Sprawdziliśmy także ostatnie wystąpienia Jakiego w programach politycznych bądź publicystycznych TVP Info. Polityk Solidarnej Polski został zaproszony do "Gościa Wiadomości" 7 lutego 2018 roku. Był on także obecny w "Strefie starcia" 23 listopada. Warto podkreślić, że to właśnie w listopadzie wybuchł konflikt dotyczący powiązania budżetu europejskiego z przestrzeganiem zasad praworządności. 

Co ciekawe, w TVP zaczął gościć Adam Bielan. Były polityk Porozumienia Jarosława Gowina wystąpił w "Gościu Wiadomości" tego samego dnia, w którym ogłosił się prezesem partii, będącej koalicjantem Jarosława Kaczyńskiego. Już dwa dni później widzowie Telewizji Polskiej mogli obserwować europosła w "Strefie Starcia". 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska/WTV]