Paszport Polsatu nie zapewni nam wstępu do Chorwacji, przestrzega polski rząd.. AllegroŹródło: Allegro
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lipca 2020

Polski rząd tłumaczy, dokąd nie wjedziemy z Paszportem Polsatu. Nie wierzyliśmy własnym oczom

Paszport Polsatu nie zapewni nam wstępu na teren Chorwacji, przestrzega polski rząd. Taką oto "ważną informację dla turystów" odnaleźliśmy na oficjalnym serwisie Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawiciele państwa przypominają, że Chorwacja nie należy do strefy Schengen, przez co odwiedzających kraj czeka kontrola graniczna.

"Wjazd do Chorwacji możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Obowiązek ten dotyczy nawet najmłodszych podróżnych. Żaden inny dokument, ani zaświadczenie, nie może zastąpić ww. dokumentów podróży", czytamy na stronie internetowej – podkreślamy – oficjalnego serwisu Rzeczypospolitej Polskiej. Z pozoru wszystko wygląda ładnie. Byłoby tak jednak, gdyby nie widoczna nad tekstem grafika.

Justyna Żyła nie wytrzymała. Wyciąga kolejną broń przeciwko Piotrowi po tym, jak ujawnił ich prywatną korespondencjęJustyna Żyła nie wytrzymała. Wyciąga kolejną broń przeciwko Piotrowi po tym, jak ujawnił ich prywatną korespondencjęCzytaj dalej

Paszport Polsatu na stornie gov.pl

Serwis gov.pl zwraca uwagę, że służby graniczne kontrolują jedynie dokumenty podróży, czyli dowody osobiste oraz paszporty. Posiadanie karty EKUZ – ani żadnego innego ubezpieczenia – nie powinno być sprawdzane. Przedstawiciele rządu dodają, że EKUZ oraz wszystkie inne rodzaje polis ubezpieczeniowych nie są dokumentami podróży.

Kościół stwierdził nieważność małżeństwa Jacka Kurskiego po 20 latach. Zaskakujące doniesieniaKościół stwierdził nieważność małżeństwa Jacka Kurskiego po 20 latach. Zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Karta EKUZ konieczna jest jedynie w przypadku konieczności uzyskania pomocy medycznej, która ma zostać zrefundowana. Tak oto otrzymaliśmy garść istotnych informacji przed wyjazdym wakacyjnym. Rządzący postanowili się jednak upewnić, by urlopowiczom nie przyszło do głowy wyjechać do Chorwacji, jako wyposażenie mając jedynie tzw. Paszport Polsatu. Dla ułatwienia otrzymaliśmy prostą, acz trafiającą do odbiorcy grafikę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Poznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzenia

Paszport Polsatu na stronie gov.pl.

Osobom niezorientowanym równie dobrze co nasi rządzący wyjaśniamy, że Paszport Polsatu (a właściwie Paszport Rodzinny Klubu Polsatu) to jedna z nagród, którą można było wygrać w konkursie organizowanym przez telewizję. Nazwa nawiązuje do słynnej sceny z filmu "Chłopaki nie płaczą", w której mijający zdezorientowaną i nieco przestraszoną bileterkę w filharmonii gangster, mówi: "Jestem znajomym Piaska", po czym drugi dodaje: "A ja mam paszport Polsatu".

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy przedstawiciele rządu chcieli wykazać się godnym pozazdroszczenia poczuciem humoru, czy też może, wątpiąc nieco w inteligencję obywateli, przestrzec ich przed przykrą niespodzianką, jaka czekałaby ich na chorwackiej granicy z Paszportem Polsatu w dłoni. Domysły pozostawiamy Państwu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko

Źródło: gov.pl