. CEZARY PECOLD/East NewsŹródło: CEZARY PECOLD/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Stycznia 2020

Parafia wydała instrukcję przyjmowania księdza po kolędzie. Jest nawet podpunkt o zwierzętach

Parafia w Białymstoku zasłynęła instrukcją, dotyczącą przyjmowania księdza po kolędzie już kilka lat temu. Ponieważ okres ten właśnie się rozpoczął, przypominamy o wytycznych.

Parafia św. Wojciecha w Białymstoku również w tym roku zamieściła na swojej stronie specjalną instrukcję dla osób, które zamierzają przyjąć kapłana po kolędzie. "Odmówienie kolędy kapłanowi jest wyrazem braku identyfikacji z Kościołem, co za tym idzie - wyrażeniem zgody - na odmówienie też jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej" - dowiadujemy się.

Człowiek z diecezji Beaty Szydło zna się z nią od lat. Ujawnia informacjeCzłowiek z diecezji Beaty Szydło zna się z nią od lat. Ujawnia informacjeCzytaj dalej

Wspólnota jest w internecie bardzo aktywna. Na bieżąco aktualizuje informacje o wydarzeniach, związanych z kościołem, oraz dzieli się wytycznymi, dotyczącymi sakramentów. Teraz, ze względu na porę roku, szczególną uwagę przykuwa zakładka, dotycząca kolędy 2020.

Parafia w Białymstoku nie próżnuje

Czego jeszcze dowiadujemy się z instrukcji? Stół przykryty obrusem, krzyż czy pismo święte nie robią wrażenia. Znacznie ciekawsze są zalecenia, dotyczące domowników, w tym również zwierząt.

- O ile jest to możliwe, niech będą obecni w domu wszyscy domownicy - oczywiście w stroju wizytowym i w obuwiu, a nie w kapciach. Jeśli domownicy przyjmują „na boso” kapłana - jest to wyraz najwyższej pogardy. Nie pozwalajmy dzieciom czy młodzieży, by w czasie wizyty kolędowej wychodziły z domu: na basen, trening, naukę języka, do kolegi czy koleżanki. Odwiedziny kapłana są raz w roku - i wszystko można pogodzić ze sobą. Dzieci niech przygotują zeszyty z religii, zaś młodzież maturalna zaświadczenia o uczęszczaniu na katechezę. Podtrzymujmy stary, piękny zwyczaj, kiedy to przed dom lub mieszkanie wychodził na spotkanie kapłana - gospodarz, czyli głowa rodziny. Zadbajmy też o psy. Niech wcześniej będą zamknięte w odpowiednich pomieszczeniach. Pies, który dotyka łapami komży księdza - nie jest wyrazem powitania, lecz wyrazem niedbalstwa ze strony gospodarzy - dowiadujemy się na stronie parafii.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News