Parafia Bogurodzicy Maryi na warszawskich Jelonkach została zamknięta z powodu epidemii.. (zdj. ilustr.) Wikimedia Commons/Traper Bemowski
Źródło: (zdj. ilustr.) Wikimedia Commons/Traper Bemowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Października 2020

Parafia Bogurodzicy Maryi w Warszawie niespodziewanie zamknięta. O co chodzi?

Parafia Bogurodzicy Maryi na warszawskich Jelonkach została zamknięta z powodu epidemii. W parafialnych social mediach poinformowano, że jeden z księży z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafił do szpitala. Pozostali zostali objęci kwarantanną.

Szczegóły sytuacji epidemicznej panującej w jednej z warszawskich parafii przytacza portal dorzeczy.pl. "Kochani, jeden z naszych księży z uzasadnionym podejrzeniem choroby COVID-19 (koronawirus) przebywa w szpitalu, inny jest na kwarantannie, a kolejnych dwóch zmaga się z objawami silnego przeziębienia", czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych przez przedstawicieli parafii Bogurodzicy Maryi na warszawskich Jelonkach.

"Kierując się odpowiedzialnością za Wasze życie i zdrowie, pragniemy poinformować, że nie będą sprawowane w parafii sakramenty święte", wkazano.

Pilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rządPilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rządCzytaj dalej

Zamknięcie parafii na Jelonkach

Przekazano, że odwiedziny chorych duchownych, wobec obowiązującej ich kwarantanny, w tym tygodniu nie będą możliwe. "W związku z tym posługa sakramentalna, prowadzenie kancelarii parafialnej i odwiedziny chorych dalej nie będą możliwe."

Zaznaczono, że wszystkie zgłoszone intencje zostaną prywatnie odprawione przez księży. "Zachęcamy Was do przeżywania Mszy św. w innej świątyni lub przez media".

Robert Mazurek znokautował Michała Dworczyka pytaniem o ustawę antyaborycjną i wpływ na TK. Minister się miotał, oburzająceRobert Mazurek znokautował Michała Dworczyka pytaniem o ustawę antyaborycjną i wpływ na TK. Minister się miotał, oburzająceCzytaj dalej

"Przypominamy o dyspensie Księdza Kardynała zwalniającej z niedzielnego obowiązku fizycznej obecności na Mszy św. w kościele. Prosimy o modlitwę za kapłanów z naszej parafii. Na bieżąco będziemy Was informować o dalszych podejmowanych krokach", zapowiedziano w oficjalnym komunikacie parafii Bogurodzicy Maryi na warszawskich Jelonkach.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszym
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Zamknięcie warszawskiej parafii.

Warto zaznaczyć, że decyzję rządzących cały kraj został obecnie objęty czerwoną strefą. Przypomnijmy, że wobec wprowadzonych celem walki z drugą falą epidemii obostrzeń w miejscach kultu religijnego przebywać może jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. W świątyniach obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Koronawirus w Polsce

Liczba zakażonych koronawirusem osób w miniony weekend wzrosła do 253 688. Śmierć z powodu COVID-19 poniosło do tej pory 4 438 pacjentów. Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia mówił o 11 742 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia.

W poprzednich dniach resort odnotował rekord pozytywnych testów na obecność wirusa. 23 października poinformowano o 13 632 zakażonych osobach. Część ekspertów wskazuje, że w rozpoczynającym się tygodniu możemy osiągnąć pułap przeszło 20 tys. zakażeń dziennie. Doniesienia są, rzecz jasna, jedynie przypuszczeniami.

źródło: dorzeczy.pl / Facebook

Prawie całe życie pracował dla TVP, teraz mu wstyd i nie chce mieć nic wspólnego. Prawie całe życie pracował dla TVP, teraz mu wstyd i nie chce mieć nic wspólnego. "Bezwstydna propaganda nie wpisuje się w mój system wartości"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem