Papież Franciszek. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Grudnia 2019

Papież Franciszek swoje, a polska prawica swoje. Odkryła nową, szalenie niebezpieczną "ideologię"

Papież Franciszek wspominał o walce z globalnym ociepleniem oraz o "opiece nad naszym wspólnym domem". Sprawujący władzę w naszym kraju politycy straszą zaś nową groźną ideologią. Tym razem nie chodzi o LGBT

Dwa – jakże różne! – punkty widzenia zaprezentowali niedawno Papież Franciszek oraz polska prawica. Podczas gdy ten pierwszy apeluje o troskę i zadumę nad ekologią, druga strona przestrzega społeczeństwo przed złowieszczym "wegetarianizmem, weganizmem i szeroko rozumianym ruchem na rzecz praw zwierząt"

Papież: „Ważna jest troska o nasz wspólny dom”

Papież, w specjalnym oświadczeniu skierowanym do uczestników konferencji Protokołu Montrealskiego, mówił o potrzebie współpracy w kwestii zwalczania globalnego ocieplenia.

Franciszek wspominał, że „protokół, wraz z poprawkami i Konwencją wiedeńską o ochronie warstwy ozonowej, stanowi model współpracy międzynarodowej nie tylko w dziedzinie ochrony środowiska, ale także dla promowania integralnego rozwoju człowieka”. Mowa o umowie podpisanej w 1987 roku.

Smog w Krakowie jest niewyobrażalny. Nie da się oddychaćSmog w Krakowie jest niewyobrażalny. Nie da się oddychaćCzytaj dalej

Papież mówił również o kulturowym wyzwaniu, przed którym stajemy my wszyscy. Wspominał także o wizji dotyczącej integralnego rozwoju ludzkości. Wizja ta, cytuje Franciszka pch24.pl (wspomniana strona globalne ocieplenie ubiera w cudzysłów), „musi się ukształtować w ośrodkach edukacji i kultury, w których budowana jest świadomość, gdzie szkoli się w zakresie odpowiedzialności politycznej, naukowej i ekonomicznej oraz, bardziej ogólnie, tam, gdzie podejmowane są odpowiedzialne decyzje”.

Prawica straszy wegetarianami

Polska prawica ma za to zgoła odmienną wizję świata. Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi walczy z "„niemoralną ideologią, wykorzystującą empatię ludzi dobrej woli i ich uśpioną czujność do realizacji złowrogich celów", podaje OKO.press. Chodzi o wegetarianizm, z którym zamierzają walczyć filmem "Mięsożerca".

Centralnym punktem projektu ma być Szymon Hołownia i jego "przerażające słowa". Oto wywołujące przerażenie słowa Hołowni:

„Ja (jako człowiek) dostałem najwięcej, więc mam największą odpowiedzialność. I powinienem wreszcie sobie z tego zacząć wyciągać praktyczne wnioski, bo mnie zwierzęta, które spotkałem w życiu, będą sądzić na sądzie ostatecznym. Ludzie i zwierzęta. Świat mnie będzie sądzić, każde stworzenie. Świnia, którą zjadłem, a zjadłem ich na pewno kilkanaście, to było stworzenie Boże, każda z nich. On każdą z nich stworzył z osobna”.

"Pod przykrywką troski o zwierzęta, ich obrońcy przekonują, że są one równe człowiekowi,a nawet Bogu", analizuje słowa potencjalnego kandydata na prezydenta RP pch24.pl.

Antychrześcijańsk i antyludzka rewolucja

„Wydaje się, że wegetarianizm, weganizm i szeroko rozumiany ruch na rzecz praw zwierząt jest niewinną aktywnością mającą na celu zapobieganie bezcelowemu cierpieniu stworzenia. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że to nieetyczna i niemoralna ideologia, wykorzystująca empatię ludzi dobrej woli, ich dobre serca i uśpioną czujność do realizacji złowrogich celów. Ruchy wegańskie i wegetariańskie, z pomocą inżynierii społecznej, krok po kroku demontują struktury społeczne, kulturowe, ekonomiczne i religijne, stając się tym samym kolejną odsłoną antychrześcijańskiej i antyludzkiej rewolucji”, czytamy w artykule OKO.press.

Dalsze porównania wegetarianizmu do neomarksizmu i bolszewizmu, oraz nazywanie Unii Europejskiej "aparatem terroru" nie mogą zatem dziwić.

Premierę filmu "Mięsiożerca" zapowiedziano na 9. grudnia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rozpoczęło się show w Toruniu. Rydzyk uciszył wiernych

2. Jurek Owsiak nie szczędził słów dziennikarzowi TVP. "Mroczne, czarne, nieprawdopodobnie złe dusze"

3. Fala kradzieży, oszuści są coraz bardziej podstępni. Banki ostrzegają

4. Większość z nas źle gotuje makaron. Szefowie kuchni odradzają stosowanie popularnej metody

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Polsat podaje porażające szczegóły tragedii, w której zginął Janusz Dzięcioł. Wyjątkowo straszna śmierć