Papież Franciszek
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Listopada 2019

PiS zareaguje? Papież Franciszek porównuje współczesnych polityków do III Rzeszy

Papież Franciszek po raz kolejny mówił o kwestii stosowania przez polityków mowy nienawiści. Dokonał przy tym bardzo mocnego porównania, które z pewnością, można odnieść do polskich realiów, co uczynił m.in. Robert Biedroń.

Papież Franciszek wygłosił bardzo mocne, skierowane do współczesnych polityków słowa. Dokonał tego podczas audiencji w Watykanie, dla uczestników Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego. Mówił o "mentalności odrzucenia i nienawiści", która pojawiać się ma w państwach dobrobytu a więc, jak możemy się domyślać, przede wszystkim w Europie.

Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakietTadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakietCzytaj dalej

Papież Franciszek o odrodzeniu nazizmu. Robert Biedroń podaje dalej

- To nie przypadek, że czasem pojawiają się symbole czy działania typowe dla nazizmu. Przyznam, że kiedy słyszę przemówienia niektórych osób odpowiedzialnych za porządek czy rząd, przychodzą mi na myśl wystąpienia Hitlera w 1934 i 1936 roku. I to w dzisiejszych czasach - powiedział wprost Franciszek.

Papież podał tutaj bardzo konkretne przykłady stosowania mowy nienawiści, które, jak w przypadku prześladowania osób homoseksualnych, odnieść można do polskich polityków.

- To działania typowe dla nazizmu, który ze swym prześladowaniem Żydów, Cyganów, osób o orientacji homoseksualnej, stanowi negatywny wzór mentalności odrzucenia i nienawiści. Tak postępowano wtedy, a dziś to się odradza - powiedział papież.

Słowa Franciszka udostępnił m.in. Robert Biedroń, sugerując w jasny sposób, że można je odnieść do sytuacji w Polsce.

- A co ten Franciszek znowu opowiada, hm? - zapytał Biedroń, cytując papieża.

ZOBACZ TAKŻE:

1. W końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydentury

2. Tadeusz Rydzyk sprofanował wizerunek Matki Boskiej? Kultowe zdjęcie

3. Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widzą

4. Radio Maryja w opałach. Tak źle nie było od niemal 30 lat