Papież Franciszek opowiedział o swoich przeżyciach. (zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Maja 2020

PAP: Papież Franciszek powiedział po raz pierwszy coś, czego nikt się nie spodziewał. Boi się pandemii?

Papież Franciszek postanowił podzielić się niezwykle ważnymi przemyśleniami. W swoim orędziu na 94. Światowym Dniu Misyjnym skierował do wiernych pilny apel. Całe przedsięwzięcie będzie miało miejsce 18 października. "Wszyscy pragniemy życia i wyzwolenia od zła" - tłumaczy.

Kościół katolicki próbuje utrzymać swoją wspólnotę w bardzo trudnych czasach. Pandemia koronawirusa sprawia, że wielu wiernych coraz bardziej angażuje się w życie duchowe. Przez długi czas związek wyznaniowy musiał funkcjonować według ścisłego reżimu sanitarnego. Wiele nabożeństw transmitowanych było w mediach społecznościowych. Wszystko przez wzgląd na limity w świątyniach. Mentor katolików postanowił dodać im otuchy.

Szymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęSzymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęCzytaj dalej

Papież Franciszek stanowczo o misji Kościoła w czasie pandemii

- Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy w tej samej łodzi, wszyscy słabi i zdezorientowani, ale jednocześnie ważni, wszyscy wezwani do wiosłowania razem, wszyscy potrzebujący, by pocieszać się nawzajem - wyjaśnił hierarcha. Jak podaje PAP, nawołuje on wyznawców chrześcijaństwa do wzajemnej solidarności i wsparcia. Przekonuje, że w dobie pandemii COVID-19 jest ono niezwykle potrzebne. Tłumaczy, że kryzys trawiący cały świat pogłębia i tak już rozległe nierówności społeczne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Papież Franciszek zauważył, że kwarantanna umożliwia odkrycie wielkiej roli, jaką jest budowanie relacji społecznych. PAP donosi, że zdaniem papieża modlitwa, refleksja i pomoc materialna dają możliwość współuczestniczenia w misji Jezusa Chrystusa, w jego Kościele. Pragnie on zwrócić uwagę chrześcijan na ubóstwo osób, które samotnie umierają, tracąc pracę, domy, pożywienie i środki do życia.

- Jesteśmy naprawdę zaskoczeni, zdezorientowani i przestraszeni. Cierpienie i śmierć sprawiają, że doświadczamy naszej ludzkiej kruchości. - tłumaczy wiernym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Wielka ewakuacja plaży, 3 osoby poważnie ranne. Lądował śmigłowiec

Źródło: [PAP]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News