Papież Franciszek. (zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Papież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobie

Papież Franciszek przekazał ważny list rodzinie kardynała Zenona Grocholewskiego. Hierarcha Kościoła katolickiego połączył się w żałobie po stracie ważnego dla wspólnoty duchownego. Przypomnijmy, że kapłana wspominali też między innymi Tadeusz Rydzyk i arcybiskup Marek Jędraszewski.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach zmarł jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Kardynał Zenon Grocholewski odszedł z tego świata 16 lipca. Ważna postać w życiu chrześcijan była opłakiwana nie tylko przez swoich najbliższych. W wielu występach medialnych historie o nim przedstawiali też Tadeusz Rydzyk i Marek Jędraszewski. Papież Franciszek postanowił wystosować list do rodziny zmarłego, aby przekazać swoje kondolencje.

Turystki nie wytrzymały, gdy zobaczyły bryczkę z końmi na szlaku. Ich reakcja była natychmiastowa, wszystko się nagrałoTurystki nie wytrzymały, gdy zobaczyły bryczkę z końmi na szlaku. Ich reakcja była natychmiastowa, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Papież Franciszek opłakuje kardynała Grocholewskiego

"Wielce Szanowny Pan Władysław Grocholewski, Poznań. Po otrzymaniu wiadomości o śmierci Pańskiego ukochanego brata, kardynała Zenona Grocholewskiego, pragnę Pana i członków Pańskiej Rodziny zapewnić o mojej bliskości w żałobie, która dotknęła wszystkich, którzy znali i darzyli szacunkiem nieodżałowanego Księdza Kardynała" - czytamy w liście papieża Franciszka, opublikowanym przez redakcję Radia Maryja.

Ksiądz Natanek, który twierdzi, że ma numer telefonu do Boga, prowadzi sektę? Nazywają się rycerzami, porażające doniesieniaKsiądz Natanek, który twierdzi, że ma numer telefonu do Boga, prowadzi sektę? Nazywają się rycerzami, porażające doniesieniaCzytaj dalej

"Z wdzięcznością wspominam Jego pełną zasług pracę jako cenionego wykładowcy prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, jak również jako autora licznych publikacji naukowych. Z wielkim oddaniem poświęcił się służbie Stolicy Apostolskiej. Najpierw jako notariusz i prefekt w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej, a potem jako prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej" - przedstawia papież Franciszek w liście do Grocholewskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?

Papież Franciszek przekazał kondolecje oraz połączył się w żałobie z rodziną kardynała Zenona Grocholewskiego. "W pełnieniu tych funkcji dawał świadectwo kapłańskiej gorliwości, wierności Ewangelii i oddania budowaniu Kościoła. Wnosząc modlitwę do Pana Jezusa, aby obdarzył zmarłego Kardynała wieczną nagrodą, którą obiecał swym uczniom, przesyłam Panu i wszystkim, którzy opłakują Jego odejście, moje apostolskie błogosławieństwo" - wskazywała głowa Kościoła katolickiego w liście opublikowanym przez Radio Maryja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: [RadioMaryja]