Polscy wierni i sanktuarium w Płocku zostali pozdrowieni przez papieża Franciszka. Twitter.com/PontifexŹródło: Twitter.com/Pontifex
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 21 Lutego 2021

Papież Franciszek przekazał pozdrowienia w stronę Polek i Polaków

W czasie niedzielnej modlitwy papież Franciszek zdecydował się przypomnieć, że 90 lat temu w Płocku miało miejsce objawienie świętej Faustyny. Głowa Kościoła katolickiego zdecydowała się zapewnić, że parafianie płockiego sanktuarium oraz rodacy Jana Pawła II nieustannie mogą być pewni jego duchowego wsparcia.

  • W czasie niedzielnej modlitwy papież Franciszek przypomniał, że mija 90 lat od objawem świętej Faustyny
  • Hierarcha pozdrowił polskich wiernych i na tym tle wyróżnił płockie sanktuarium
  • W liście do biskupa Piotra Libery zapewnił, że w poniedziałek duchowo będzie obecny na uroczystościach upamiętniających to ważne dla wiernych na całym świecie wydarzenie

Pozdrowienia od papieża Franciszka to dla wiernych z każdego narodu poważne wydarzenie. Głowa Kościoła katolickiego duchowo przewodzi ponad około miliardowi ludzi, więc osobiste wyróżnienie z jego strony to prawdziwy zaszczyt.

21 lutego Polska i Polacy, a szczególnie parafianie płockiej parafii mogą cieszyć się osobistymi słowami od papieża Franciszka. Następca świętego Piotra zwrócił uwagę na ważne wydarzenie dla katolików z całego świata.

Płoccy parafianie są dziś duchowo wspierani przez papieża Franciszka

Niedzielna modlitwa papieża Franciszka zapisze się w pamięci wielu osób, szczególnie wiernych płockiego sanktuarium. Hierarcha poświęcił im w swoim wystąpieniu specjalne miejsce.

Tradycyjnie w niedzielne południe papież Franciszek odmówił modlitwę "Anioł Pański". Po niej zwrócił się bezpośrednio do wiernych, nie tylko tych, którzy przebywali w Watykanie.

Wszyscy stoją w korkach, a Andrzej Duda na sygnale wraca z urlopu. Kierowcy nagrali kolumnę SOPWszyscy stoją w korkach, a Andrzej Duda na sygnale wraca z urlopu. Kierowcy nagrali kolumnę SOPCzytaj dalej

- Podzielam radość Kościoła Płockiego, że to szczególne wydarzenie jest już znane w świecie i pozostaje żywe w sercach wiernych - przekazał w specjalnym liście papież Franciszek i zapewnił, że zwraca się szczególnie w stronę płockiego sanktuarium. Zapewnił również, że duchowo bierze udział w uroczystościach upamiętniający objawienia św. Faustyny, które miały miejsce 90 lat temu.

Papież Franciszek pozdrawia polskich wiernych

- Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90 laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia - rozpoczął swoją wypowiedź hierarcha. Zdecydował się podkreślić, że to wydarzenie jest ważne dla wszystkich katolików na świecie i sam Jan Paweł II starał się, by zyskało należne uznanie.

- Za pośrednictwem świętego Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce mówiąc z wiarą: "Jezu ufam Tobie"  - dodał jeszcze papież Franciszek. Następca świętego Piotra urzędujący w Watykanie napisał również specjalny list do płockiego hierarchy.

Biskup Piotr Libera otrzymał list od papieża

W oficjalnym piśmie napisanym przez papieża Franciszka do biskupa Piotra Libery z Płocka znajdują się zapewnienia, że głowa Kościoła katolickiego w poniedziałek będzie duchowo uczestniczył w uroczystych obchodach objawień św. Faustyny.

Nie zabrakło również pozdrowień dla parafian, dla których wydarzenia te są szczególnie ważne i stanowią ważny element lokalnej, duchowej tożsamości. Jednocześnie papież Franciszek miał wskazać, że to Jan Paweł II rozpoczął starania o to, by "orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi".

Źródło: Interia / Twitter.com @Pontifex

Artykuły polecane przez redakcję WTV: