W mediach pojawiło się pierwsze tego typu zdjęcie papieża Franciszka. Wikimedia.com/В. Николов Administration of the President of the Republic of Bulgaria ; Creative Commons Attribution 2.5
Źródło: Wikimedia.com/В. Николов Administration of the President of the Republic of Bulgaria ; Creative Commons Attribution 2.5
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 20 Listopada 2020

Podobnego zdjęcia papieża Franciszka jeszcze nie było. Powodem jest pandemia, teraz obiega internet

Przewodzący katolikom z całego świata papież Franciszek nawet w dobie pandemii nie zaprzestał wykonywania swoich obowiązków. Wielokrotnie zwracał się do wiernych, ale mało kto spodziewał się, iż następca świętego Piotra da się uchwycić dziennikarzom w "stylizacji", do której nie przywykli. Podobna sytuacja miała niedawno miejsce w Wielkiej Brytanii.

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie papieża Franciszka biorącego udział w oficjalnym spotkaniu z jednym z przedstawicieli FAO. Na pamiątkowej fotografii głowa Kościoła katolickiego pozuje z elementem, który do tej pory nie pojawiał się na oficjalnych zdjęciach.

Lidl szykuje propozycję, jakiej jeszcze nie było. Do sklepów w Black Week ruszą tłumyLidl szykuje propozycję, jakiej jeszcze nie było. Do sklepów w Black Week ruszą tłumyCzytaj dalej

Pozornie zwykła fotografia, a tak naprawdę jest pierwszym tego typu zdjęciem papieża Franciszka. Wpisuje się ono również w politykę największych światowych organizacji zdrowotnych oraz większości rządów, w tym polskiego.

Zdjęcie papieża Franciszka wzbudziło ogromne poruszenie, wszystko przez maseczkę

Chociaż papież Franciszek przyzwyczaił nas, że wiele z jego wypowiedzi nie wpisuje się w skostniałe poglądy niektórych członków Kościoła, to głowa Watykanu na świecie nie pokazywała się do tej pory na uroczystościach wymagających od niego pozowanie do tłumu dziennikarzy w maseczce ochronnej, czy przyłbicy.

Wszystko zmieniło się 20 listopada, kiedy do sieci wrzucone zostało pamiątkowe zdjęcie ze spotkania z Qu Dongyu, pełniącym funkcję dyrektora generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Zarówno papież Franciszek, jak i Qu Dongyu zapozowali do zdjęcia w maseczkach ochronnych.

Zaskakujące doniesienia z północy kraju, prognoza pogody spłatała figla. Zdjęcia obiegają siećZaskakujące doniesienia z północy kraju, prognoza pogody spłatała figla. Zdjęcia obiegają siećCzytaj dalej

Dyrektor generalny FAO wybrał na tę okazję niebieską maseczkę firmowaną logo Organizacji Narodów Zjednoczonych, papież Franciszek natomiast postanowił pozostać wiernym swojej deklaracji z początku pontyfikatu i zdecydował się na prostą, pozbawionych bogatych zdobień, maseczkę. Spotkanie zaowocowało nie tylko historycznym zdjęciem następcy świętego Piotra, ale również przypomnieniem, iż obecna pandemia rodzi wiele problemów i sporo z kryzysów mających miejsce na świecie się pogłębia, w tym właśnie kwestia głodu.

Pomoc krajom zmagających się z problemami na tle kryzysu pandemicznego głównym tematem rozmów papieża Franciszka i dyrektora FAO

Z posta udostępnionego przez QuDongyu na Twitterze dowiedzieć możemy się, iż dyrektor FAO jest zaszczycony spotkaniem z papieżem Franciszkiem i wyraża swoje podziękowanie za wsparcie dla działalności na rzecz ograniczenia problemu głodu na świecie. Wykorzystał również moment, by przypomnieć, że obecnie jednym z bardziej etycznych zachowań jest niemarnowanie żywności.

Poinformował, iż Koalicja Żywności to nowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych mająca pomóc krajom, które znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na kryzys pośrednio wywołany przez pandemię. Jak przypomina Polsat News, już w październiku opublikowano ważną analizę wprost mówiącą o "pandemii głodu". Nadchodzący rok aż dla 20 krajów okaże się tym, w którym będą musiały walczyć z "rosnącym ryzykiem braku bezpieczeństwa żywnościowego".

Papież Franciszek wielokrotnie udowadniał, że jego działania mają pomóc osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju problemami. Nie ucieka przed trudnymi tematami, czym nie zjednuje sobie sympatii konserwatywnej części Kościoła. Warto tutaj przypomnieć jego słowa, które padły w filmie dokumentalnym „Franciszek”, który miał premierę w Rzymie w środę 21 października 2020.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Aż 400 tys. Polaków powinno pilnie skontaktować się z ZUS. Apeluje sama prezes
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

- Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie; są dziećmi Boga; mają prawo do rodziny. Nikogo nie można wyrzucić z rodziny, ani sprawić, by jego życie stało się nie do zniesienia. Musimy uregulować ich wspólne pożycie. Mają prawo do tego, by ich związki były prawnie chronione. Za tym się opowiadam - mówił wtedy papież Franciszek, którego słowa były jednak później tłumaczone przez współpracowników. Głowa Kościoła stara się jednak działać na rzecz osób prześladowanych, a spotkanie z dyrektorem FAO i szukanie sposobu na ograniczenie problemu głodu na świecie wpisuje się w politykę papieża Franciszka.

Nie tylko papież Franciszek, ostatnio media pokazały pierwsze zdjęcie w maseczce królowej Elżbiety

Wpadka w Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Fatalne przejęzyczenie gospodyni programu, szybko musiała się poprawićCzytaj dalej

Pierwsza fotografia w maseczce papieża Franciszka wzbudziła na całym świecie niemałe zainteresowanie. Podobnie było z królową Elżbietą, gdy na początku listopada odbywały się uroczystości oddawania hołdu brytyjskim żołnierzom, którzy polegli w czasie dwóch wojen światowych i innych późniejszych konfliktów. 7 listopada na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się zdjęcie Królowej Elżbiety II stojącej nad Grobem Nieznanego Żołnierza.

Kultywując tradycje rozpoczętą po raz pierwszy przez jej matkę w 1923 roku, królowa Elżbieta złożyła bukiet kwiatów na symbolicznym Grobem Nieznanego Żołnierza znajdującym się w Opactwie Westminsterskim. Do tej pory królowa przebywała w swojej wiejskiej rezydencji, stroniąc od tłumów pałacu Buckingham. Dopiero listopadowe uroczystości sprawiły, iż Elżbieta II pojawiła się publicznie, do tego po raz pierwszy w maseczce ochronnej.

Źródło: Polsat News / Twitter.com / OKO.press / Instagram.com

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Money: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwa
  2. Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznie
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstyd
  7. Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnego