Papież Franciszek. ANDREAS SOLAROAFPEast NewsŹródło: ANDREAS SOLAROAFPEast News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Marca 2020

Papież Franciszek w niebezpieczeństwie? Niepokojące doniesienia z Watykanu, widział się z zakażonym

Papież Franciszek przyjmował u siebie duchownych z francuskiej diecezji Angers. Jak się okazuje, jeden z ordynariuszy, który odwiedził Watykan, uzyskał właśnie pozytywny wynik na obecność wirusa z Wuhan.

Jak podaje Polsat News, powołując się na francuski tygodnik "La Vie", jedna trzecia francuskiego episkopatu jest obecnie izolowana. Wobec opanowującej Europę epidemii wirusa wizyty francuskich biskupów w Watykanie musiały ulec skróceniu. Z Franciszkiem spotkała się jedynie jedna grupa z zachodniej Francji.

Francuscy biskupi mieli spotkać się z papieżem Franciszkiem oraz z prefektami dykasterii. Spotkanie trwało dwie i pół godziny. Watykańskie władze zadbały o wprowadzenie wzmożonych środków ostrożności. Każdy z hierarchów miał jednak możliwość uściśnięcia papieskiej dłoni.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliPilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliCzytaj dalej

Papież Franciszek uścisnął dłoń zakażonemu

Jak czytamy, obecny podczas wizyty biskup Emmanuel Delmas uzyskał właśnie pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Jego stan definiowany jest jako dobry. Hierarcha przebywa obecnie w odosobnieniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające
2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia

Z informacji przekazanych przez Polsat News wynika, że izolacji poddano również pozostali członkowie francuskiej delegacji – w sumie 29 duchownych z diecezji Angers. Zakażony wirusem z Wuhan biskup pierwsze objawy choroby miał odczuwać już w Watykanie.

Przypomnijmy, że Franciszek zdecydował, że uroczystości Wielkiego Tygodnia w Watykanie odbędą się bez udziału wiernych. Wszystkie msze i nabożeństwa będą dostępne jedynie w formie relacji. Decyzja ta nie ma precedensu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News