Papież Franciszek. (Zdj. Il. ) ; Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Źródło: (Zdj. Il. ) ; Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Listopada 2020

Papież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesienia

Media informują, że papież Franciszek przechodzi przez żałobę. Właśnie przekazano wiadomości o śmierci kuzyna głowy Kościoła katolickiego. Polska Agencja Prasowa, powołując się na zagraniczną prasę, wyjaśniła, co dzieje się w rodzinie papieskiej.

Ostatnie spotkanie, jak podaje prasa, miało miejsce półtora roku temu. Papież Franciszek udzielał wówczas prywatnej audiencji. Oscar Perino, bo o nim mowa, był kuzynem czwartego stopnia duszpasterza. Z informacji PAP-u wiemy, że w zeszłym miesiącu mężczyzna otrzymał pozytywny wynik testu na wirusa.

Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięTadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięCzytaj dalej

Perino, pochodzący z Piemontu handlarz, miał zaledwie 68 lat. Objawy zakażenia były dla bliskiego papieża Franciszka wyjątkowo dotkliwe.

Niezbędna okazała się interwencja ratowników medycznych. Kuzyn kapłana trafił do szpitala, leżącego w północnym rejonie Włoch.

Po miesiącu intensywnej terapii papież Franciszek musiał przyjąć wieści o śmierci bliskiego. Na ciężki przebieg wirusa z pewnością miał wpływ wiek Perino. PAP nie przedstawił jednak doniesień o ewentualnych chorobach współistniejących.

Obrazy WTV"Pytanie na śniadanie": prezenter na żywo nie pozostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Chwilę później pojawiła się w programieCzytaj dalej

Jeszcze na początku kryzysu epidemicznego głównym argumentem przeciwko stosowaniu zasad bezpieczeństwa był fakt, że "nie znam nikogo, kto zachorował". Wraz z biegiem czasu prasa relacjonuje przebieg zakażenia u wysoko postawionych polityków, autorytetów, hierarchów związków wyznaniowych i ich bliskich.

Papież Franciszek nieustannie apeluje o okazywanie dobroci i wsparcia, ponieważ, jego zdaniem, solidarność społeczna może dać odpór trwającej epidemii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Czeka nas aż pół tygodnia bez handlu. Mało kto ma w ogóle pojęcie, znamy już termin
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

- Pandemia pokazała nam, że nie możemy bez siebie żyć lub, co gorsza, walczyć ze sobą. Dlatego w tym krytycznym momencie naszym obowiązkiem jest przemyślenie przyszłości naszego wspólnego domu - tłumaczył papież Franciszek, cytowany przez AP News i PAP.

Kapłan prosił wówczas Organizację Narodów Zjednoczonych o przeanalizowanie i wypracowanie rozwiązań na problemy imigrantów oraz osób najuboższych w dobie kryzysu. Teraz papież Franciszek musi pogodzić się ze stratą bliskiego.

Nie podano jeszcze informacji o pochówku Oscara Perino.

Kiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniKiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkach
  2. Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani buraków
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadają
  6. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja

Źródło: [PAP/Radio Zet/AP News]