Papież Franciszek poruszył wiernych. (zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Czerwca 2020

Papież Franciszek w kontrowersyjnym orędziu. Mówi o "hipokryzji i obietnicach bez pokrycia"

Papież Franciszek z okazji Dnia Ubogich postanowił wygłosić orędzie do wiernych. Poprosił w nim o solidarność i modlitwę za osoby zmagające się ze skrajnym ubóstwem. Jego stanowcze deklaracje poruszyły chrześcijan. Głowa Kościoła odniosła się też do "bezdusznych projektów duszpasterskich".

Kościół katolicki może poszczycić się obecnie bardzo dobrze ocenanym papieżem. Franciszek jest też jednym z najbardziej postępowych biskupów Rzymu. W swoich wypowiedziach wielokrotnie odwołuje się do sytuacji, w jakiej znajdują się biedni i potrzebujący. Tym razem przedstawił swoje oświadczenie w sprawie IV Światowego Dnia Ubogich. W mocnych słowach zaapelował o regularne wspieranie osób żyjących w skrajnym ubóstwie.

Zaczęła się awantura w sztabie Andrzeja Dudy. Ludzie mają dość, naraz weszli do siedziby prezydentaZaczęła się awantura w sztabie Andrzeja Dudy. Ludzie mają dość, naraz weszli do siedziby prezydentaCzytaj dalej

Papież Franciszek ogłosił hasło IV Światowego Dnia Ubogich

Polska Agencja Prasowa przytoczyła wypowiedź głowy Kościoła katolickiego. - Są ręce wyciągnięte, aby pisać szybko na klawiaturze komputera i przesuwać sumy pieniędzy z jednej strony świata na drugą, dekretując bogactwo wąskich grup oligarchów i biedę mas, a nawet upadek całych narodów - tłumaczył papież Franciszek. Ogłosił też, że tegoroczne Światowe Dni Ubogich odbędą się pod hasłem "Wyciągnij rękę do ubogiego". Stanowi to nawiązanie do Starego Testamentu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje szanowany, lubiany i kochany polski aktor, znany z filmów Stanisława Barei. Odszedł, a fani są zrozpaczeni, miał 85 lat, Włodzimierz Bednarski
2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]

Papież Franciszek prosił, aby poświęcać czas i uwagę potrzebującym. Uważa, że skupienie się na ich potrzebach nie może wynikać z wolnego czasu, zainteresowań czy "bezdusznych projektów duszpasterskich czy społecznych". PAP relacjonuje, że zdaniem hierarchy modlitwa spełniona będzie tylko i wyłącznie, gdy towarzyszy jej służba ubogim. Franciszek dodał, że jest to potwierdzenie autentyczności wiary.

- Pandemia nadeszła nagle i zastała nas nieprzygotowanych, pozostawiając wielkie poczucie dezorientacji i niemocy. [...] Czujemy się biedniejsi i słabsi, ponieważ doświadczyliśmy poczucia granic własnych możliwości oraz ograniczenia wolności. [...] Dojrzeliśmy do potrzeby nowego braterstwa, zdolnego do wzajemnej pomocy i szacunku - deklarował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będziesz chciał się trochę ochłodzić, a załapiesz się na mandat. Ochronisz się przed upałem, ale nie karą
  2. Koronawirus w popularnym markecie. Pracownicy na kwarantannie
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie
     

Źródło: [PAP]