Papież Franciszek. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East NewsŹródło: ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Kwietnia 2020

Papież Franciszek dał dobry przykład innym księżom. Uruchomił specjalny fundusz, przekazał setki tysięcy dolarów

Papież Franciszek zdecydował się pomóc wspólnotom dotkniętym epidemią, uruchamiając specjalny fundusz kryzysowy. Głowa Kościoła katolickiego postanowiła wpłacić znaczną sumę pieniędzy, zostając tym samych pierwszym z fundatorów akcji.

Jak podaje portal o2.pl, powołując się na watykańskie media, wspomniany fundusz powstał przy Papieskich Dziełach Misyjnych. Całość zebranych za pośrednictwem akcji pieniędzy ma zostać przeznaczona na pomoc osobom oraz wspólnotom najmocniej dotkniętych epidemią związaną z wirusem COVID-19. Transfer środków ma odbywać się poprzez struktury oraz instytucje Kościoła.

Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domuJak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domuCzytaj dalej

Papież Franciszek przekazał 750 tys. dolarów

Z informacji przekazanych przez o2 wynika, że Franciszek nie tylko utworzył fundusz, ale jako pierwszy dokonał wpłaty. Chcąc dać przykład, papież przekazał na poczet akcji 750 tys. dolarów.

Ojciec święty zaapelował jednocześnie do instytucji kościelnych, by w miarę możliwości wspomogli projekt i wpłacili dowolną kwotę na fundusz za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych w danym kraju.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Babcia wyszła do sklepu, zostawiła wnuczka samego w domu. Złamała kwarantannę, teraz zapłaci ogromną karę

Pomysł papieża spotkał się z ogromnym uznaniem. Swoją aprobatę wyraził m.in. filipiński kardynał Luis Antonio Tagle. Duchowny pełni funkcję Prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. "Ojciec Święty zachęca całą szeroką sieć Kościoła, by stawiła czoła stojącym wyzwaniom", przekazał kardynał.

Tagle wskazał także na udział kapłanów w pomocy medycznej na całym świecie. "W swoim zadaniu ewangelizacyjnym Kościół często znajduje się na pierwszej linii frontu poważnych zagrożeń dla ludzkości. W samej Afryce jest ponad 74 tys. sióstr zakonnych i ponad 46 tys. księży, którzy prowadzą 7274 szpitali i klinik, 2346 domów dla osób starszych i bezbronnych", przekazał, cytowany przez o2.pl. Dodał, że w wielu prowincjach opieka zdrowotna oraz edukacja opiera się właśnie na pomocy Kościoła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakich
  3. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 119 osób zakażonych, są ofiary śmiertelne
  4. Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju
  5. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
  6. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu

Źródło: o2.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News