Papież Franciszek. Twitter/Papież FranciszekŹródło: Twitter/Papież Franciszek
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Grudnia 2019

Papież Franciszek niezwykle udekorował krzyż. Polscy duchowni widzą w tym profanację

Papież Franciszek zdobył się na wyjątkowy gest. W znaczący sposób udekorował krzyż, podczas spotkania z uchodźcami w Rzymie. Polskim duchownym jego działanie się jednak nie podoba.

Papież Franciszek spotkał się z grupą migrantów, którzy przybyli niedawno do Rzymu z greckiej wyspy Lesbos, w ramach otwarcia korytarzy humanitarnych. Zebranym zaprezentował otrzymaną w darze kamizelkę ratunkową, należącą do migranta, który zaginął w morzu. Wcześniej otrzymał już jedną. Jej poprzednia właścicielka, mała dziewczynka, utonęła w Morzu Śródziemnym.

 - Jak możemy nie usłyszeć tego rozpaczliwego wołania tylu braci i sióstr, którzy wolą zmierzyć się ze wzburzonym morzem niż umierać powoli w zamkniętych obozach w Libii, miejscach niewyobrażalnych tortur oraz zniewolenia – pytał Papież. Jak możemy pozostawać obojętni w obliczu nadużyć i przemocy tylu niewinnych ofiar, pozostawiając ich w rękach bezwzględnych przemytników. Jak możemy «przejść obok», jak kapłan i lewita z przypowieści o Dobrym Samarytaninie, czyniąc się w ten sposób odpowiedzialnymi za ich śmierć. Nasza bezczynność jest grzechem! - mówił Ojciec Święty.

Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"Czytaj dalej

Papież Franciszek z pięknym gestem

Papież postanowił założyć kamizelkę na krzyż. 

 - Zdecydowałem o umieszczeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu, aby przypominała wszystkim o nienaruszalnym obowiązku ocalenia każdego ludzkiego życia, ponieważ życie każdej osoby jest cenne w oczach Boga. Pan zapyta nas o to w dniu sądu - tłumaczył za pośrednictwem Twittera.

Niestety, nie po raz pierwszy, polscy duchowni nie zrozumieli intencji Franciszka.

 - Na znaku Krzyża Świętego może być umieszczony tylko wizerunek Jezusa Chrystusa. Zastąpienie tego wizerunku jakimkolwiek przedmiotem godzi w prawdy wiary. Czyżby więc @Pontifex_pl
przekładał "poprawność polityczną" ponad Ewangelię? Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu, wybaw nas! - napisał na Twitterze ks. Isakowicz-Zaleski.

Pod wpisem pojawiło się wiele, nienawistnych komentarzy. Internauci wtórowali księdzu mówiąc, że Franciszek nie jest ich papieżem.

 - Przerażające. Zaczął od kamizelki. Co jeszcze powiesi na krzyżu papież Franciszek? - zapytał redaktor skrajnie prawicowego nczas.com.

Papież Franciszek w niezwykłym geście

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Śmierć dziecka wyceniona na 5 tysięcy złotych. Rodzice nie zamierzają się poddać

3. Oburzające. Tarczyński skomentował wygląd prezenterki TVN

4. Kupiliście taki olej? Natychmiast go wyrzućcie, jest niebezpieczny dla zdrowia

5. Wierzą, że ich zmarła córka może zmartwychwstać. Założyli zbiórkę i zebrali pokaźną sumę

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak