Pałac Prezydencki ponownie zostanie tłem dla protestu obywateli.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Lipca 2020

Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość

Pałac Prezydencki ponownie zostanie tłem dla protestu obywateli. 13 lipca w okolicach godziny 15 Warszawa stanie się miejscem strajku przeciw poczynaniom Andrzeja Dudy. Jak wskazują aktywiści, zamierzają "sprawdzić zęby dyktatury".

Już za kilka godzin obywatele zgromadzą się pod Pałacem Prezydenckim, by dzierżąc baner "Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą", dać wyraz swojego rozczarowania działaniami kandydata związanego z Prawem i Sprawiedliwością (w szczególności podpisania ustawy o "tarczy 4.0"), który według wszelkich przesłanek zapewnił sobie reelekcję.

Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?Czytaj dalej

Pałac Prezydencki i "sprawdzanie zębów dyktatury"

"W związku z zapowiedzianą pod koniec czerwca ustawą, przewidującą karę bezwzględnego więzienia za znieważenie prezydenta (art. 135 kk) idziemy sprawdzić zęby tej dyktatury", czytamy w komunikacie opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych na oficjalnej stronie wydarzenia.

Dramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Musi błagać o pomoc, sama nie jest w stanie sobie poradzićDramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Musi błagać o pomoc, sama nie jest w stanie sobie poradzićCzytaj dalej

Przypomnijmy, że wspomniana przez protestujących kara więzienia grożąca m.in. za znieważenie prezydenta została przemycona w proponowanej przez rząd ustawie dotyczącej tzw. tarczy 4.0.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularna dziennikarka nie powstrzymała złości. Uderzyła w Kingę Dudę, nie szczędziła mocnych słów
2. Ceny ropy znowu zaczęły spadać. OPEC zastanawia się nad taktyką

Protest Obywateli RP.

"Ponadto uważamy, że na nowo potrzebny jest opór, który musi być szeroki i skonsolidowany w pluralistycznej opozycji demokratycznej", zaznaczają protestujący. W opisie wydarzenia zapewniono, że aktywiści będą nosili maseczki oraz stosowali się do zaleceń sanitarnych panujących w związku z epidemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Stan aktora nagle się pogorszył. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: facebook