Pałac Prezydencki jest zamknięty dla dziennikarzy?. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews/Twitter/Mikołaj Chrzan
Źródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews/Twitter/Mikołaj Chrzan
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Lipca 2020

Fotoreporterzy "Faktu" oraz "Gazety Wyborczej" nie zostali wpuszczeni do Pałacu Prezydenckiego, sytuacja, jakiej nie było. O co chodzi?

Pałac Prezydencki jest zamknięty dla dziennikarzy. Z ostatniego spotkania z Andrzejem Dudą wyproszono pracowników "Faktu" oraz "Gazety Wyborczej". Skandaliczna sytuacja została opisana w mediach społecznościowych. Co tam się wydarzyło?

Z samego rana, 6 lipca doszło do zaskakującej sytuacji. Wyjaśnijmy, że prezydent Andrzej Duda w ramach działań kampanijnych zorganizował konferencję prasową, na której podpisywał projekt zmiany w naszej konstytucji. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy chce wprowadzić całkowity zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Homofobiczna inicjatywa wywołuje wiele kontrowersji. Szczególnie oburzającym okazał się jednak fakt, skandalicznego potraktowania fotoreporterów z komercyjnych mediów.

Oficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęOficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęCzytaj dalej

Pałac Prezydencki jest zamknięty dla reporterów "Faktu" i "Gazety Wyborczej"?

Za pośrednictwem Twittera, szef lokalnych oddziałów "Gazety Wyborczej" przekazał niepokojące informacje. Okazuje się, że głowa państwa znacznie utrudniła pracę przedstawicieli prasy. Naruszona mogła zostać też zasada wolności mediów. Wszystko przez nie wpuszczenie reporterów "Faktu" i "GW" do Pałacu Prezydenckiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Zakaz wychodzenia z domów w turystycznym kurorcie. Władze kraju w Europie podjęły decyzję

"Fotoreporterzy @gazeta_wyborcza i @FAKT24PL nie zostali dzisiaj wpuszczeni do Pałacu Prezydenckiego na otwarte dla mediów wydarzenie - podpisanie przez @AndrzejDuda projektu zmiany Konstytucji. Skandaliczne naruszenie wolności mediów" - czytamy we wpisie na Twitterze Mikołaja Chrzana z "Gazety Wyborczej". Z przedstawionych doniesień wynika, że były to jedyne redakcje, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu z Andrzejem Dudą.

Pałac Prezydencki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Niewyobrażalna zbrodnia w solarium. Pracownica będzie miała traumę na całe życie
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Prawie dwutonowa asteroida przeleciała nad Tokio. Wybuch soniczny o sile 165 ton trotylu

Źródło: [Twitter/Mikołaj Chrzan]