Pacjent "zero" wypisany do domu
Źródło:pixabay.com/belova59
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Marca 2020

Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści

Pacjent "zero", czyli ten z polskich obywateli, który jako pierwszy uległ zakażeniu wirusem, został uznany za wyleczonego. Dającą nadzieję informację przekazał Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze – placówka, w której leczył się mężczyzna.

W szpitalu w Zielonej Górze pacjent przebywał od 2 marca. Przypomnijmy, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. Mężczyzna kilka dni wcześniej powrócił z Niemiec. Do Polski wrócił autobusem.

Po przeszło dwutygodniowej kuracji pacjent ma zostać wypisany do domu."Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE!!!", czytamy w oficjalnym komunikacie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Biedronka podjęła radykalne kroki. Zakupy już nie będą takie sameBiedronka podjęła radykalne kroki. Zakupy już nie będą takie sameCzytaj dalej

Pacjent "zero" wypisany do domu

Mężczyzna został uznany za zdrowego i już dziś ma zostać wypisany, poinformował szef oddziału zakaźnego szpitala w Zielonej Górze lek. Jacek Smykał.

Informację tę potwierdza również rzecznika placówki Sylwia Malcher-Nowak, cytowana przez RMF FM: – Otrzymaliśmy wyniki kolejnych pobranych próbek od pacjenta "zero" i tym razem okazały się one negatywne. A to oznacza, jak twierdzą nasi lekarze zakaźnicy, że pacjent został wyleczony i może zostać wypisany do domu. Pozostaje nam życzyć pacjentowi spokoju i zdrowia na najbliższe dni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna lekkomyślność mieszkanki Śląska. Mimo zakazu otworzyła dyskotekę, skończyło się interwencjami policji
2. Zderzenie dwóch rowerzystów. Jedna osoba trafiła do szpitala

"Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!!!", czytamy w komunikacie zielonogórskiej placówki.

Pacjent zero wyzdrowiał

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik na jego obecność uzyskano u 221 osób. Śmierć poniosło 5 pacjentów. Na ten moment hospitalizowane są 833 osoby, a kwarantanna objęła przeszło 14 tys. obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Wuhan skrywa sekrety, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia

Źródło: RMF FM

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News