Jarosław Kaczyński już 2 lata temu chciał zakazać hodowli. Do gry wszedł jednak Tadeusz Rydzyk.. PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News
Źródło: PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Września 2020

Nieludzkie, bezduszni hodowcy zwierząt futerkowych promowani przez o. Rydzyka. Brak litości wobec zwierząt, skandaliczny proceder

Otwarte Klatki, stowarzyszenie walczące z cierpieniem zwierząt, zrealizowało materiał o fermie brata bliskiego współpracownika Tadeusza Rydzyka. Szczepan Wójcik i ojciec dyrektor od dawna wspólnie krytykują "ekoterrorystów". W materiale Onetu ukraiński współpracownik organizacji na przeszło dwa miesiące zatrudnił się w hodowli norek.

Za produkcję "Krwawy biznes futerkowców" odpowiada Onet. W materiale odnajdziemy relację Żeni, ukraińskiego współpracownika Stowarzyszenia Otwarte Klatki, który na ponad dwa miesiąca zatrudnił się na fermie norek w Góreczkach i ukrytą kamerą udokumentował cierpienie przetrzymywanych tam zwierząt. Placówka należy do brata Szczepana Wójcika, prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej, który sam jest hodowcą zwierząt futerkowych. Wójcik jest też bliskim współpracownikiem ojca Rydzyka, a na antenie mediów redemptorysty wielokrotnie krytykował działania ekologów.

Zaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznacznaZaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznacznaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk we współpracy z Wójcikiem

W styczniu Wójcik gościł na antenie Radia Maryja. W programie żalił się na działania walczących o środowisku aktywistów. Zapowiedział również, że polscy rolnicy będą walczyć z pomysłami lewicowych polityków. Jego wypowiedź przerwał jednak dzwoniący do studia szef radia, ojciec Tadeusz Rydzyk. – Co robią ci ekoterroryści, to widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej – mówił ojciec dyrektor. I dalej: – Teraz jest wojna kulturowa, wojna ideologiczna. Mamy teraz 100 lat od cudu nad Wisłą; Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu. [...] Przecież zwierzęta Pan Bóg dał człowiekowi, człowiek panuje nad zwierzętami.

Widzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymałWidzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymałCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Co za szczęściara, Dowbor przyjęła niesamowitych gości. Jakiś czas temu pokazywała niezwykle przetwory

Innym razem zakonnik mówił bezpośrednio o zwierzętach futerkowych, apelując, by nie "humanizować zwierząt". – Teraz tak się litują nad tymi futerkami... Oczywiście, że nie wolno męczyć żadnego zwierzęcia. Ale co jest z męczeniem dzieci nienarodzonych? A ze szpitalami? Jak jest leczony starszy człowiek? [...] A futerka? Utrzymują się z tego dziesiątki tysięcy ludzi. Gdzie oni mają iść? Na bruk? A kto zapłaci ich kredyty? Nie animalizujmy człowieka i nie humanizujmy zwierząt.

Jak wskazuje Onet, to właśnie Wójcik i Rydzyk po części doprowadzili do tego, że PiS nie zakazał hodowli zwierząt, co przed dwoma laty zapowiadał sam Jarosław Kaczyński, wskazując, że jest to kwestia "serca i szacunku do zwierząt".

Powiązań między panami jest jednak znacznie więcej. Często goszczący u Rydzyka hodowca futerkowy wielokrotnie krytykował też ideologię gender czy aktywistów LGBT. Onet wspomina, że Wójcik wyprodukował obraz "Gender – tęczowa rewolucja", za co ojciec dyrektor publicznie wręczył mu medal podczas inauguracji roku akademickiego.

Otwarte Klatki: "Norki cierpią tam ogromnie"

Wróćmy jednak do samej fermy, której działanie uwiecznił współpracownik Otwartych Klatek. – Norki cierpią tam ogromnie. To zwierzę wodne. Tu nawet nie widzą wody. Potrzebują wody do pływania, polują w wodzie – opowiada Żenia. Fotografie ukazują norkę rozrywaną przez inne obecne w klatce zwierzę. Dalej: psy goniące norkę, uduszenie próbującego uciec zwierzęcia w odpływowej róże czy zabijanie ich przy pomocy gazu. Rzecz niezwykle trudno opisać jednak słowami. Zwiastun materiału odnaleźć można poniżej. Całość dostępna jest zaś na stronie Onetu.

Czas opublikowania produkcji nie jest bynajmniej przypadkowy. Do Sejmu powraca bowiem temat ustawy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenia uboju rytualnego, zwiększenia kompetencji organizacji pozarządowych czy częstszych kontroli schronisk. Projekt zaprezentował dziś sam Jarosław Kaczyński. Na ten moment nie jest jasne, jak na zapowiedź prezesa PiS zareaguje Rydzyk, który nie tylko gości u siebie Wójcika, ale ostatnimi czasy coraz częściej mówi podobnym językiem, co hodowca.

Produkcję Otwartych Klatek odnaleźć można poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sondaż zaufania z historycznym wynikiem. Trzaskowski na podium
  2. Ważna zmiana w związku z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Źródło: Onet / YouTube