Otwarcie granic, to moment, na który czekają setki tysięcy Polaków i nie tylko. Jest apel niemieckiego ministra spraw zagranicznych o ich otwarcie.. DOMIN/AGENCJA SE/East NewsŹródło: DOMIN/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Maja 2020

Szef dyplomacji kraju sąsiadującego z Polską pilnie wzywa nas do otwarcia granic. Sytuacja, jakiej nie było

Otwarcie granic, to moment, na który czekają setki tysięcy Polaków i nie tylko. Swobodne poruszanie się po Europie jest obecnie niemożliwe z powodu pandemii. Wkrótce jednak może się to zmienić, jest bowiem apel niemieckiego ministra spraw zagranicznych do władz Polski i Czech o ich ponowne otwarcie.

Heiko Maas, szef niemieckiej dyplomacji wzywa Polskę i Czechy do otwarcia granic krajów. Minister w przyszłym tygodniu ma zamiar przeprowadzić rozmowy z przedstawicielami sąsiednich krajów Europy, by uzgodnić warunki pozwalające na przywrócenie ruchu turystycznego. Ma to również związek z rozpoczynającym się niedługo sezonem letnim i co za tym idzie także urlopowym.

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuWielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuCzytaj dalej

Otwarcie granic w Europie nastąpi już niedługo? Apeluje o to szef niemieckiej dyplomacji

Niemiecki minister spraw zagranicznych zapowiada otwarcie granic z Danią, a następnie planowane jest zaprzestanie kontroli granicznych z pozostałymi krajami, takimi jak Francja czy Austria. Apeluje również do Polski i Czech o współpracę w tej kwestii i dojście do porozumienia, z czym wiaże nadzieje.

– W najbliższych dniach zaprzestaniemy kontroli na granicach z Danią, a od 15 czerwca nie będą dłużej przeprowadzane kontrole także na granicach Niemiec z Francją, Austrią i Szwajcarią – powiedział Heiko Maas, niemiecki minister spraw zagranicznych, w sobotę podczas rozmowy z szefem MSZ Luksemburga Jeanem Asselbornen.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładać
2. Przypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupisz

– Życzyłbym sobie, żeby w przewidywalnym czasie zostały także zniesione także kontrole graniczne, które przeprowadzają nasi polscy i czescy przyjaciele – przyznał Heiko Maas.

Jak podkreśla Maas, istotą Europy jest jej swobodne poruszanie się i otwartość, a z zamkniętymi granicami Europejczycy czują się nieswojo i niepewnie.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Jest decyzja, otwierają granice, znoszą kwarantannę, podali datę. Zaskakująca wiadomość we włoskich mediach

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News