Otwarcie granic jest rozważane przez litewskiego premiera.. JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East NewsŹródło: JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 5 Maja 2020

Będzie otwarcie granic z Polską? Prezydent sąsiedniego kraju zapowiada

Otwarcie granic jest obecnie jednym z najsilniej oczekiwanych rządowych rozporządzeń. Z najnowszych doniesień wynika, że wspomnianą decyzję rozważa nasz północno-wschodni sąsiad. Zmiany mogą objąć również Polskę.

Według informacji przekazanych przez portal radiomaryja.pl premier Litwy Saulius Skvernelis zapowiedział możliwość otwarcia granic swego kraju przede wszystkim dla państw bałtyckich. Jak czytamy, w planach pod uwagę brana jest także Polska.

Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Tak pracują tylko 4 kobiety w całej PolsceNiewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Tak pracują tylko 4 kobiety w całej PolsceCzytaj dalej

Otwarcie granic planowane przez naszego sąsiada

- Widzę realną możliwość otwarcia granic z Łotwą i Estonią, również istnieje szansa, że dołączy do tego Polska - powiedział szef litewskiego rządu. Jego zdaniem decyzja ta jest możliwa dzięki zbliżonej sytuacji epidemiologicznej we wszystkich czterech państwach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"

- Sytuacja w trzech krajach bałtyckich i w Polsce jest podobna. Stosowane są tu podobne środki antykryzysowe - ocenił Skvernelis. Dodał również, że "trudno by było proponować podejmowanie decyzji dotyczących wolnego wjazdu do państw, w których nie są stosowane takie działania i gdzie liczba zachorowań na Covid-19 i przypadków śmiertelnych jest kilkakrotnie większa niż na Litwie".

Premier naszego pólnocno-wschodniego sąsiada poinformował o tym, że odbył już wstępną rozmowę z Mateuszem Morawieckim, który pozytywnie zareagował na jego propozycję. W najbliższą środę Skvernelis ma rozmawiać także z premierami Łotwy i Estonii. Decyzja zapadnie po porozumieniu wypracowanym przez te trzy państwa.

Planowana decyzja w znacznym stopniu ułatwiłaby polskim obywatelom podróżowanie w celach służbowych na teren Litwy, ponieważ nie musieliby poddawać się obowiązkowej dotychczas dwutygodniowej kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Źródła: radiomaryja.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News