Oszustwo powstaniec. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 8 Marca 2020

Oszust "mianował" 106-letniego powstańca. Zalał się łzami, skandal

Oszustwo, którego ofiarą padł 106-letni powstaniec warszawski, naprawdę oburza. Oszust mianował go na generała Wojska Polskiego, chociaż nie miał do tego uprawnień. Pułkownik Kazimierz Klimczak ps. Szron niestety mu uwierzył.

Oszustwo skierowane przeciw pułkownikowi Kazimierzowi Klimczakowi ps. Szron zostało nagłośnione przez komitet społeczny Nie Zapomnij O Nas. Sprawa okazuje się naprawdę oburzająca i przede wszystkim niezwykle przykra. 106-letni powstaniec warszawski został wykorzystany i okłamany w bolesny, wyjątkowo drażliwy sposób.

Ministerstwo Zdrowia: Dwa kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w PolsceMinisterstwo Zdrowia: Dwa kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

- 1 marca br., po uroczystościach na Placu Piłsudskiego do Pana Pułkownika Kazimierza Klimczaka ps. "Szron" podszedł człowiek przedstawiający się jako generał (nie będziemy przywoływać nazwiska). Zmanipulował naszego Bohatera i jego opiekunkę, nie wiemy, czy wyjaśnił im jasno, że jest generałem stowarzyszenia/grupy historycznej (nie podajemy nazwy, jednak posiadamy pieczątkę tej organizacji), nie Wojska Polskiego! Opowiedział im, że on teraz dokona mianowania Pułkownika na stopień generalski. Zabrał "Szrona" przed Grób Nieznanego Żołnierza i tam "mianował go na stopień Generała". Wszystko na oczach zgromadzonych ludzi - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Oszustwo złamało serce powstańca

Jak się niestety okazało, powstaniec został oszukany, chociaż przez dłuższy czas nie zdawał sobie z tego sprawy i cieszył się ważnym dla siebie wydarzeniem.

- Pan Pułkownik był przekonany, że to prawdziwy generał i że teraz - wreszcie, po tylu latach czekania - też został generałem... Przez dwa dni dzwonił do wszystkich znajomych i cieszył się z tego faktu, opowiadał, ile to dla niego znaczy. Dopiero wczoraj nasz przyjaciel Mariusz wyjaśnił mu, że to było oszustwo. Że został mianowany na stopień generała jakiejś organizacji... Kiedy to dotarło do Pułkownika... Kiedy to zrozumiał... Zaczął płakać... 106-letni bohater Powstania Warszawskiego - wyjaśniono w oświadczeniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kurski się wygadał? Absurdalna pomyłka w programie na żywo
2. Czad w domu jednorodzinnym. W środku było sześć osób, jedna trafiła do szpitala

Nadal nie wiadomo powszechnie, z jakiej organizacji pochodził oszust. Jego postawa oburzyła setki internautów, którym trudno jest uwierzyć w jego bezduszność wobec pułkownika Kazimierza Klimczaka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy
  2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News