Oszuści wykorzystywali dziewczyny w fałszywym biznesie. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Grudnia 2019

Nagłaśniamy: Kobiety wykorzystywane w fałszywym biznesie. Nie dajcie się nabrać

Oszuści obiecywali 1000 USD miesięcznie za pracę przy komputerze. Oszukiwane dziewczyny nie zobaczyły pieniędzy, a "pracą biurową" okazała się się konieczność dwuznacznych rozmów z mężczyznami.

Celem oszustów miały być dziewczyny w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat. Jedna z wykorzystanych kobiet postanowiła nagłośnić sprawę.

Kinga Rusin pod ostrzałem po ostatnim odcinku DDTVN. Do studia zaproszono grupę ministrantówKinga Rusin pod ostrzałem po ostatnim odcinku DDTVN. Do studia zaproszono grupę ministrantówCzytaj dalej

Oszuści zarabiali na wykorzystywanych dziewczynach

– Biuro w znajdowało się w Lublinie na ul. Artura Grottgera, na miejscu były dwie młode rekruterki, które doskonale wiedziały w czym uczestniczyły, ale dostawały dość sporą prowizję za każdą zatrudnioną dziewczynę więc wiadomo, że mydliły mi oczy i od wejścia rozmawiały ze mną jak z dobrą koleżanką. Wmówiły, że będę zarabiać nawet 25 złotych za godzinę, że praca jest super łatwa i polega tylko na pisaniu na czacie z ludźmi ze Stanów Zjednoczonych. Pani rekruterka porównała to do bycia „terapeutą w internecie” – pisze dziewczna (pisownia oryginalna).

"Terapia" miała polegać na czatowaniu z mężczyznami korzystającymi z sekskamerek.

– Nie miałam już opcji się wycofać, musiałam codziennie po 6 godzin pokazywać moją twarz na kamerze, pisać ze zbokami i zbierać napiwki. Nie byłam zmuszana do obnażania się, jednak sugerowano mi, że w ten sposób zarobię więcej pieniędzy. Razem ze mną pracowało około 10 innych dziewczyn, siedziałyśmy w studiu, każda miała swoje stanowisko oddzielone parawanem. Byłam przerażona, brzydziłam się tym co musialam czytać.

Informuje, że sprawa została zgłoszona na Policję. Na miejscu kobieta usłyszała jednak, że "umowa jest nie do ruszenia, ponieważ dotyczy firmy, która formalnie jest w USA".

Kobieta chce przestrzec przed oszustami ewentualne ofiary. Wciąż bowiem pojawiają się oferty pracy zamieszczane przez oszusta.

– Facet zarabia na dziewczynach w ten sposób w całej Polsce od kilku lat, kiedyś dawał weksle do podpisania, teraz kary pieniężne na kilka tysięcy żeby siedzieć cicho. Ja na szczęście nie podpisałam weksla, ale jest wiele osób, które to zrobiły i nawet o tym nie wiedziały.

Autorka posta prosi o jego udostępnianie, by informacja dotarła do jak najszerszego grona osób. Poniżej zamieszczamy wiadomości, jaki otrzymywały poszkodowane.

Oszuści wysyłali wiadomości do młodych kobiet

Oszuści wysyłali wiadomości do młodych kobiet

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Czeka nas masowy marsz na Warszawę? Lech Wałęsa chce stanąć na czele

4. Polacy zaryzykowali zdrowie i bezpieczeństwo dla promocji, bili ochroniarzy i kraty. Przerażające sceny w galerii handlowej

5. Krystyna Pawłowicz znowu uderza w Owsiaka. Domaga się przeprosin

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne