Oszuści wykorzystywali ludzi, zawierając fałszywe umowy. Wyłudzili w ten sposób aż 155 tys. zł.. Pixabay/shameersrk
Źródło: Pixabay/shameersrk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Stycznia 2020

Uwaga, oszuści podpisywali fikcyjne umowy. Wyłudzili już 155 tys. zł

Oszuści wykorzystywali ludzi, zawierając fałszywe umowy. Jeden z głównych sprawców został już zatrzymany przez lubińską policję, pozostali są poszukiwani. Chodzi o zawieranie fikcyjnych umów pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami - informuje dolnośląska policja. W ten sposób mężczyzna okradł niepełnosprawnego mężczyznę i swojego pracodawcę. Wyłudził łącznie aż 155 tys. zł.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń "Gazety.pl" i informacji od policji, wynika, że 36-letni mężczyzna, pracownik jednego z lubińskich banków, bezprawnie wykorzystywał dane klienta placówki. Na jedną ze swoich ofiar wybrał osobę niepełnosprawną, wykorzystał ją w bardzo okrutny sposób, z uwagi na stan i łatwowierność poszkodowanej. Prawdopodobnie nie działał przy tym sam.

Sklep wzywa do natychmiastowego zwrotu produktu. Może stanowić niebezpieczeństwo dla dzieciSklep wzywa do natychmiastowego zwrotu produktu. Może stanowić niebezpieczeństwo dla dzieciCzytaj dalej

Oszuści wykorzystywali ludzi, zawierając fałszywe umowy

36-letni pracownik banku zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się podrobionymi dokumentami. Mężczyzna dopuszczał się tego przez co najmniej kilka miesięcy, doprowadzając tym samym do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której pracował oraz jej klienta na kwotę blisko 155 tysięcy złotych. Dodatkowo pracownik banku usiłował doprowadzić swoje miejsce pracy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 171 tysięcy złotych.

Podejrzany 36-latek został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. Policjanci opublikowali wizerunki podejrzanych osób i proszą o jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ich identyfikacji i schwytaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobę

3. Ciemne kropki na ścianie to sygnał ostrzegawczy. Uchroń się przed nieprzyjemnościami w domu bądź hotelu Ciemne kropki na ścianach naszego domu czy p

4. Rydzyk nie będzie zadowolony. Mocny wywiad z Marianem Opanią

5. Agata Duda podsumowana u Rydzyka. Czarno na białym

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku