Oszuści okradli 94-latkę. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Stycznia 2020

Oszuści perfidnie nabierają starsze osoby. 94-latka wysłała 90 tys. zł

Oszuści zadzwonili do 94-letniej mieszkanki Warszawy. Dzwoniąca podała się za jej córkę i twierdziła, że potrzebuje pieniędzy na adwokatów. W ten sposób wyłudzili od kobiety ogromną sumę pieniędzy.

Sprawę można porównać do słynnych afer z wyłudzeniami pieniędzy metodą "na wnuczka". 94-latka odebrała telefon i usłyszała, że podająca się za jej córkę kobieta ma problemy i aktualnie przebywa w sądzie. W ten sposób bez trudu zdobyła zaufanie starszej pani i poprosiła o udzielenie pomocy. Jak twierdziła, w trybie pilnym potrzebne jej były pieniądze "na adwokatów". Kwota była niebagatelna. Chodziło bowiem o sumę 90 tys. zł.

Mieszkanka Warszawy została poinstruowana, w jaki sposób ma przygotować pieniądze i komu je oddać.

Ukraiński samolot mógł zostać zestrzelony. Pilne ustalenia mediówUkraiński samolot mógł zostać zestrzelony. Pilne ustalenia mediówCzytaj dalej

Oszust zatrzymany przez CBŚP

Oszust został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Czynności podjęte przez policjantów warszawskiego CBŚP, doprowadziły do ustalenia adresata paczki zawierającej wyłudzone pieniądze. Jak się okazało, przesyłka miała zostać dostarczona do 47-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Błyskawiczne działania oraz współpraca z policjantami z Katowic doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podczas odbioru paczki. Wówczas odzyskano również pieniądze pokrzywdzonej. Podejrzany nie spodziewał się zatrzymania i był całkowicie zaskoczony akcją funkcjonariuszy – przekazała Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji, cytowana przez TVN Warszawa.

Jak podaje portal, funkcjonariusze wciąż ustalają, jakie inne osoby miały udział w oszustwie. Pozostaje m.in. pytanie, kim była podająca się za córkę 94-latki kobieta. Trwają również analizy zabezpieczonych dowodów. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przypominają, że należy zachować szczególną ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z osobami podającymi się za członków rodziny bądź funkcjonariuszy służb, zwłaszcza jeśli proszą o przekazanie pięniedzy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News