Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy budzi wiele wątpliwości.. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Czerwca 2020

Prześwietlono oświadczenie majątkowe Dudy. Poważne wątpliwości

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy, zdaniem wielu może budzić niemałe wątpliwości. Chwilę przed wyborami prezydenckimi głowa naszego państwa ujawniła swoje dochody oraz posiadane nieruchomości. Uwagę mediów zwrócił jednak jeden szczegół. Politycy Platformy Obywatelskiej alarmują.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej postanowili przeanalizować oświadczenie majątkowe złożone przez kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Pałacu Namiestnikowskiego. O ujawnienie dochodów Andrzeja Dudy wnioskowano niemal od początku kampanii. Dzień przed ciszą wyborczą Sąd Najwyższy na wniosek prezydenta przedstawił zarobki oraz posesje będące jego własnością. Liczne spekulacje wywołał jednak kredyt hipoteczny Dudy.

Odnaleziono pendrive`y z tysiącami zdjęć i nagrań. Ich treść mrozi krew w żyłach, może dojść do przełomu w głośnej sprawieOdnaleziono pendrive`y z tysiącami zdjęć i nagrań. Ich treść mrozi krew w żyłach, może dojść do przełomu w głośnej sprawieCzytaj dalej

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy zastanawia

"Osobiście zwróciłem się do Sądu Najwyższego o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie mojego oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury, ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo" - deklaruje Duda na Twitterze. Politycy Platformy Obywatelskiej uważają, że w zobowiązaniach finansowych prezydenta powstały poważne nieprawidłowości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy, zdaniem Platformy Obywatelskiej posiada błędy. - Prezydent nie określił warunków, na jakich zaciągnął kredyt na prawie pół miliona złotych. Nie wykazał, w jakiej walucie ten kredyt został zaciągnięty. Brakuje tutaj podstawowych informacji, choćby takiej, jaki bank udzielił prezydentowi kredytu - wskazuje dla Wirtualnej Polski poseł Cezary Tomczyk. - O tym, czy oświadczenie majątkowe prezydenta jest wypełnione prawidłowo czy nie, decyduje Sąd Najwyższy - ripostuje doniesienia Błażej Spychalski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: [Wirtualna Polska]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News