Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego opublikowane zostało na stronie internetowej Sejmu. Ile oszczędności ma prezes PiS?. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Lipca 2020

Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegóły

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego opublikowane zostało na stronie internetowej Sejmu. Ile oszczędności ma prezes PiS i jak dużo zarobił przez rok? Wiadomo, jak majętna jest jedna z najważniejszych osób w partii obecnie rządzącej. O sprawie informuje RMF24.

​Jak wynika z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego, prezes PiS przez rok wzbogacił się o 22 tys. zł i ma ponad 100 tys. zł oszczędności. Te dane opublikowane zostały do wglądu publicznego na oficjalnej stronie internetowej Sejmu.

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego, opublikowanego na stronie Sejmu, prezes PiS ma obecnie na koncie 104 tys. zł. Jest to bowiem o 22 tys. zł więcej, niż w oświadczeniu z zeszłego roku, zatem tyle zaoszczędził przez rok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

Dodatkowo do majątku prezesa Prawa i Sprawiedliwości zaliczyć należy jego dom na Żoliborzu (150 metrów kwadratowych), który warty jest 1,5 mln zł. Willa została uwzględniona przez Jarosława Kaczyńskiego w jego oświadczeniu majątkowym. Prezes PiS do spłacenia ma także kredyt w wysokości 107 tys. zł, który został przez niego zaciągnięty na opiekę nad chorą matką. Jak podaje RMF24, Kaczyński ujawnił ponadto, że w 2019 roku otrzymał 94 tys. zł pensji poselskiej oraz 30 tys. diety poselskiej i pobrał 82,8 tys. zł emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: RMF24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News