Oscary 2020. East News
Źródło: East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 9 Lutego 2020

Oscary 2020: Polski film ,,Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy jest nominowany. Ogromny zaszczyt

Oscary 2020 odbędą się już 92. raz, a Amerykańska Akademia Filmowa przyzna statuetkę najbardziej wybitnym. Nominację otrzymał film ,,Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Dla twórcy to ogromne wyróżnienie i chce przy okazji wypromować nasz kraj.

Film ,,Boże Ciało" wzbudził wiele skrajnych emocji. Jest to historia o przestępcy z poprawczaka, Danielu. Chłopak po wyjściu na wolność, udaje się do miasteczka, w którym miał pracować w zakładzie stolarskim. Postanawia podać się za księdza i wykorzystać nieobecność proboszcza. Okazuje się, że jego metody są kontrowersyjne, ale skuteczne. Młodzieniec nie dzieli, a łączy mieszkańców, próbując rozwiązać lokalne konflikty między wiernymi. Zaczyna robić się niebezpiecznie, gdy jeden z kolegów go rozpoznaje.

Mateusz Morawiecki nie mówi o swoim siostrzeńcu. Trudno się dziwićMateusz Morawiecki nie mówi o swoim siostrzeńcu. Trudno się dziwićCzytaj dalej

Oscary 2020: Historia nie jest fikcją

Najbardziej fascynujące jest to, że scenariusz jest oparty na prawdziwej historii. Kilka lat temu na mazowieckiej wsi Patryk postanowił udawać duchownego, ponieważ od zawsze go fascynowało. W przeciwieństwie do filmowego Daniela nigdy nie przebywał w poprawczaku, a do oszustwa przyznał się bardzo szybko. Jan Komasa zainspirował się tym i postanowił zrealizować swoją wizję. Reżyser jest zaszczycony samą nominacją. Nie ukrywa, że wiele zawdzięcza swoim rodzicom. Przyznaje, że to oni ukształtowali go artystycznie.

Produkcja została zrealizowana według scenariusza Mateusza Pacewicza. W rolę Daniela wcielił się Bartosz Bielenia. W Polsce ceremonia wręczenia statuetek będzie emitowana 10 lutego o 2:00 w nocy czasu polskiego.Od 0:30 będzie można obejrzeć relację z czerwonego dywanu.

Oscary 2020

Oscary 2020

Oscary 2020

Oscary 2020

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Widzowie kochali ją za dobre serce. Niestety nie żyje, musieli przerwać odcinek z załamaną Dagmarą