Ordo Iuris pieniądze. Pixabay / BeatriceBBŹródło: Pixabay / BeatriceBB
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Lipca 2020

Ujawniamy astronomiczne kwoty, jakie otrzymało Ordo Iuris z darowizn. Niebotyczne sumy zwalają z nóg, większych nie było

Ordo Iuris dostaje gigantyczne darowizny. Znani i skandalizujący konserwatyści nie od dziś zaskakują stanem swojego konta. Sposoby finansowania fundacji budzą liczne spekulacje. Wirtualna Polska ujawniła, jakimi pieniędzmi dysponuje organizacja.

Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją, która radykalnymi metodami walczy z organizacjami kobiecymi. Jak sami wskazują, chcą dbać o przestrzeganie ładu konstytucyjnego w naszym kraju. Działania te sprowadzają się jednak do przedstawiania antyaborcyjnych ustaw. Przypomnijmy, że we współpracy z Kają Godek próbowali zakazać wykonywania zabiegów przerywania ciąży. W ostatnich dniach prowadzą działania przeciwko konwencji stambulskiej. 

Jacek Kurski wściekł się na krytyków swojego ślubu z Joanną. Nie wytrzymał, odpowiedział w zadziwiający sposóbJacek Kurski wściekł się na krytyków swojego ślubu z Joanną. Nie wytrzymał, odpowiedział w zadziwiający sposóbCzytaj dalej

Ordo Iuris: miliony na koncie

Organizacja ta przez wzgląd na skrajne i radykalne poglądy ma wielu przeciwników. Jednym z nich jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wyjaśnijmy, że liderka ruchu, Marta Lempart jako jedna z pierwszych osób zarzucała fundacji niejasne metody finansowania. Jej zdaniem grupa ta może być wspierana przez zagraniczne inicjatywy. W wyniku głośnych i niepokojących deklaracji feministka zmierzyła się z Ordo Iuris w w sądzie. Decyzją wymiaru sprawiedliwości Lempart nie może wygłaszać swoich poglądów odnośnie do finansów konserwatywnej grupy prawników.

Wiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiTWiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiTCzytaj dalej

Wirtualna Polska przekazała informacje w sprawie darowizn, jakie otrzymało Ordo Iuris w 2019 roku. Warto podkreślić, że fundacja ta powstała w 2013 roku, zatrudniając zaledwie 4 osoby. Już wtedy przychody wykazywane przez instytut wynosiły 841 tysięcy złotych. Okazuje się, że po 6 latach kwota ta powiększyła się ośmiokrotnie. Ordo Iuris obecnie utrzymuje się z samych darowizn. Dobrowolne wpłaty w 2019 roku wyniosły aż 6 348 804,79 złotych. Wirtualna Polska dodaje, że realizacja działań statutowych kosztowała fundację aż 1 216 703,52 złotych.  

 - Jest to jednoznaczna polityka Instytutu, która pozwala zapewnić ekspertom Ordo Iuris pełną niezależność i skoncentrować działania analityczne i interwencyjne na zidentyfikowanych obszarach zagrożenia dla praw człowieka. Darowizny pochodzą od kilkunastu tysięcy darczyńców, w ponad 90 proc. od osób fizycznych. Około dwóch tysięcy osób należy do Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris i wspiera Instytut comiesięcznymi darowiznami - wskazuje działacz Ordo Iuris, Tymoteusz Zych dla Wirtualnej Polski. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych 2. Chciał zemścić się na rówieśnikach. Został skazany na dożywocie i dodatkowe 38 lat3. Nowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku seniorzy mają sporo okazji do zyskania większych pieniędzy 

Ordo Iuris, jak informuje Wirtualna Polska, w 2014 roku otrzymało 814 tysięcy złotych z darowizn. W 2015 roku było ich 1,7 miliona złotych. W 2016 roku 3,3 milionów złotych, a w 2018 roku aż 4,45 milionów złotych. Kwota przedstawiona w sprawozdaniu za 2019 rok jest kolejnym rekordem pod względem dobrowolnych wpłat sympatyków. Poniżej prezentujemy screen ze strony Wirtualnej Polski, która ujawniła niebotyczne środki, jakie znajdują się na koncie instytutu.

OrdoNa umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z kanału Ordo Iuris na YouTubie z 20 maja.
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. "Bądźmy przygotowani na najgorsze". Potężny huragan szturmuje świat

Źródło: [Wirtualna Polska]