Ordo Iuris i policja mają przesłuchiwać studentów Uniwersytetu Śląskiego.. (zdj. ilustr.) PeakPxŹródło: (zdj. ilustr.) PeakPx
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

“Wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą“. Oburzające sceny przy polskim uniwersytecie, w akcji policja i Ordo Iuris

Prawnicy Ordo Iuris wraz z policją mają przesłuchiwać studentów Uniwersytetu Śląskiego, donosi miejscowy portal silesia24.pl. Wspomniane przesłuchania mają mieć związek z postępowaniem dyscyplinarnym prowadzonym przeciw prof. Brudzińskiej. Wykładowczyni była bohaterką skarg młodych ludzi, w których zarzucano jej m.in. poglądy homofobiczne czy dyskryminację wyznaniową.

"Przesłuchania mają miejsce na komendzie policji w Katowicach. W środku policjant i prawnik Ordo Iuris. Studenci siedzą w środku po kilka godzin, wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą", czytamy we wpisie opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych przez przedstawicieli Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. OMZRiK pokusił się o stwierdzenie, że sytuacja nie przypomina standardowych działań organów ścigania, a przesłuchania zdają się mieć na celu zastraszenie młodych ludzi.

RMF: Mateusz Morawiecki miał podjąć bardzo ważną decyzję. Media dotarły do szczegółów planu, chodzi o obostrzeniaRMF: Mateusz Morawiecki miał podjąć bardzo ważną decyzję. Media dotarły do szczegółów planu, chodzi o obostrzeniaCzytaj dalej

Ordo Iuris przeciw postępowaniu dyscyplinarnemu

Warto przypomnieć, że zdaniem studentów wspomniana profesor Ewa Budzyńska miała w trakcie zajęć przekazywać m.in., że antykoncepcja jest działaniem antyspołecznym, normalna rodzina składa się wyłącznie z kobiety i mężczyzny, a teoria gender jest w istocie szkodliwą "ideologią".

Po wszczęciu postępowania wobec pani profesor, na znak protestu postanowiła zwolnić się z pracy. "Prawnicy Ordo Iuris uznali, że wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Budzyńskiej było przestępstwem i złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa fałszowania dowodów (art. 235 kk)", podają przedstawiciele OMZRiK.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
2. Zamiast dopłaty na 37,5 tys. zł, dostać możesz "tylko" 18,7 tys. zł. Kwoty zmniejszyli, ale nabór ma ruszać nawet w czerwcu

Co ciekawe, informacje na temat odbywających się przesłuchań potwierdzono na prywatnej grupie na Facebooku zrzeszającej studentów Uniwersytetu Śląskiego. W opublikowanym komunikacie czytamy:

"Drodzy Studenci,
w związku z pojawiającymi się wciąż komentarzami dotyczącymi sprawy przesłuchań Studentów Uniwersytetu Śląskiego informujemy, że wiemy o tej sytuacji i od rana jesteśmy w stałym kontakcie z Uczelnią w tym zakresie. Pozostajemy cały czas do dyspozycji studentów, którzy w każdej chwili mogą zgłosić się do nas z prośbą o pomoc".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieci wróciły do szkół. Czy decyzja rządu jest bezpieczna?
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Podlaskie: Tragiczne znalezisko na wysypisku śmieci. Zatrważająca sprawa, do akcji wkroczyła policja
  6. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie

Źródło: facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych / silesia24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News