Ordo Iuris poprzez Błażeja Kmieciaka może mieć udział w państwowej komisji do spraw pedofilii.. (zdj. ilustr) flickr.com/houstondwiPhotos mp
Źródło: (zdj. ilustr) flickr.com/houstondwiPhotos mp
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Maja 2020

Jest nazwisko pierwszego członka komisji ds. pedofilii. Wielu nie będzie się to mieścić w głowie

Ordo Iuris, mocno konserwatywna, katolicka fundacja współpracuje m.in z Błażejem Kmieciakiem. Nie byłoby to być może ciekawe, gdyby nie fakt, że Koordynator Centrum Bioetyki Instytutu fundacji został właśnie mianowany pierwszym członkiem państwowej komisji ds. pedofilii.

Jak przypomina portal gazeta.pl, komisja do spraw pedofilii powstała w roku 2019, a jej inicjacja była swoistą odpowiedzią na film braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Na powołanie pierwszego jej członka przyszło nam jednak czekać niemal cały rok.

Od wczoraj komisja przestała jednak istnieć czysto teoretycznie. Jej członkiem wybrano bowiem Błażeja Kmieciaka.

Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyBardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyCzytaj dalej

Ordo Iuris przeciw edukacji seksualnej

Kmieciak to doktor habilitowany nauk prawnych, który w przeszłości pełnił funkcję eksperta Rzecznika Praw Pacjenta do spraw bioetycznych oraz członka zespołu do spraw Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości, wskazuje gazeta.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Protestowali pod Sejmem pod ochroną policji. Właśnie zostali ukarani grzywnami, kary idą w dziesiątki tysięcy złotych

Nowo mianowany członek komisji do spraw pedofilii jest także ekspertem wspomnianej fundacji Ordo Iuris, która zwykła walczyć m.in. o zakaz prawa kobiet do aborcji. Jej członkowie są przeciwni także edukacji seksualnej. Edukacji, które być może pozwoliłaby uniknąć części ofiar molestowania.

Powołanie Kmieciaka nastąpiło 15 maja. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który ogłosił wspomnianą decyzję, nie odniósł się, co prawda, bezpośrednio do problemu pedofilii w Kościele, jednak wyraził nadzieję, że uda się wyjaśnić wszystkie przypadki nadużyć wobec dzieci.

– Ufam, że dzięki takim bezkompromisowym ekspertom, jak doktor habilitowany Błażej Kmieciak, każdy sprawca, któremu dotąd udawało się uniknąć sprawiedliwości, w końcu odpowie za swoje czyny – przekazał.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
   2. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
   3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
   4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
   5. Wiceminister, maseczki i 7 funkcjonariuszy uzbrojonych po zęby. Sieć obiega zadziwiające zdjęcie, aż trudno uwierzyć
   6. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy

Źródło: gazeta.pl