Ohydne ogłoszenie o pracę dla nastolatek. Do sieci wyciekła treść wiadomości. https://pxhere.com/pl/photo/186281Źródło: https://pxhere.com/pl/photo/186281
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Stycznia 2020

Ohydne ogłoszenie o pracę dla nastolatek. Do sieci wyciekła treść wiadomości

Olsztyn stał się miejscem afery związanej z podejrzaną ofertą pracy. Autor ogłoszenia bardzo szybko poprosił aplikującą na posadę hostessy 15-latkę o, delikatnie rzecz ujmując, dwuznaczne zdjęcie.

O sprawie poinformował "Twój Kurier Olsztyński". Ogłoszenie o pracę głoszące "Początkująca hostessa i fotomodelka do promocji sklepu odzieżowego. Wiek 15+" zostało zamieszczone na facebookowej grupie "Praca Olsztyn". Praca miała być wykonywana jedynie w weekendy, a autor ogłoszenia obiecywał dniówkę wynoszącą 200 zł, wobec czego pani Klaudia, mama 16-letniej córki, sama zachęcała ją do odpowiedzi na ogłoszenie i podjęcia pracy dorywczej.

Gdy dziewczyna w odpowiedzi poprosiła o szczegóły oferty, rozmowa dość szybko przybrała mocno podejrzany wymiar.

Rząd przestanie inwestować w 500 plus. Zamiast tego żłobki i przedszkola?Rząd przestanie inwestować w 500 plus. Zamiast tego żłobki i przedszkola?Czytaj dalej

Olsztyn. "Szef lubi dobrze przepocone rajstopy"

16-latka niemal natychmiast została namawiana do przesłania swoich zdjęć w rajstopach i stringach. Autorka ogłoszenia zaznaczyła, że szef "lubi dobrze przepocone rajstopki"

"W celach rekrutacji proszę zrobić zdjęcia telefonem w rajstopach od lustra z każdej strony. Widoczna twarz. Zdjęcie nieretuszowane. Potrzebne do weryfikacji i rekrutacji kandydatek. Zaproszenie do grona znajomych mile widziane, usprawnia proces rekrutacji", zostaje zapewniona młoda dziewczyna.

Na pytanie, czy oprócz rajstop 16-latka powinna mieć na sobie jedynie bieliznę, "kierownik projektu" odpowiada: "stringi, rajstopki, góra zakryta". Dodaje, że sprawa jest pilna.

Następne wiadomości "kierownika" pozostawiamy Państwa ocenie: "Chcesz się wybić czy dorobić?", "często nosisz rajstopy", "zrób zdjęcia teraz", "szef płaci za noszone rajstopy". Następnie przekonuje, że szef lubi prywatne, niewyprane, noszone kilka dni rajstopy i jest w stanie za nie zapłacić (sic!).

"Jak ci się pocą rajstopy na stopach? Opisz". I dalej: "Jak będziesz dobrze pociła rajstopki, zawsze zarobisz".

Screeny z tej przerażającej "rozmowy rekrutacyjnej" zostały upublicznione przez wspomnianą gazetę. Internauci nie pozostają obojętni na obrzydliwe wiadomości rzekomego pracodawcy (nazwa firmy nie została wymieniona). Zauważają, że młode i zupełnie niedoświadczone dziewczyny, które marzą o karierze modelek, z łatwością mogą paść ofiarą podobnych pseudo-ogłoszeń, które z pozoru wyglądają jak najzwyklejsze oferty pracy. "15-latki to jeszcze dzieci. Większość nie wpadnie w taką pułapkę, ale niestety mogą się zdarzyć i naiwne dziewczyny, które zrobią wszystko, żeby zostać modelką i na takie ogłoszenie odpowiedzą", pisze jedna z internautek, cytowana przez portal "INN:Poland".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Domy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiące

2. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało

3. Niech nam ktoś powie, że tylko śnimy. Rozważają zakaz rozwodów w Polsce

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. 14-latek bezlitośnie zabił macochę. Wcześniej wypowiedział przyprawiające o ciarki słowa, ale wszyscy je zignorowali