Źródło:Facebook/Lotnisko Chopina
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Grudnia 2019

Niejeden pozazdrości Oldze Tokarczuk takiego powitania w Polsce. Niesamowity film trafił do sieci

Olga Tokarczuk w piątek wróciła do Polski. Lądująca na Lotnisku Chopina noblistka mogła liczyć na wyjątkowe przywitanie. "Ważna chwila", piszą na Facebooku przedstawiciele lotniska.

Pisarka ledwie trzy dni temu odebrała z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa dyplom oraz medal noblowski. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla jest już jednak w Polsce. W piątek na płycie Lotniska Chopina w Warszawie przywitano ją w osobliwy sposób. Na wozach strażackich zainstalowana armatki wodne, których połączone strumienie stworzyły nad samolotem łuk.

13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapomina13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapominaCzytaj dalej

Olga Tokarczuk powitana w Warszawie

– Nasza noblistka, Olga Tokarczuk przed chwilą wylądowała w Warszawie. Na Lotnisko Chopina powitaliśmy ją uroczystym salutem wodnym, który jest przeznaczony do uczczenia specjalnych okazji – informują przedstawiciele lotniska w mediach społecznościowych.

Olga Tokarczuk przywitana na Lotnisku Chopina

Na Literacką Nogrodę Nobla czekaliśmy w Polsce aż 23 lata. Jej poprzednią laueratką była Wisława Szymborska. Choć, jak podaje Radio Zet, zachwytu nad dziełami Tokarczuk nie podziela choćby minister kultury, twierdząc, że nie dokończył żadnej z jej książek, tysiące Polaków wyrażają swoje uznanie dla autorki "Ksiąg Jakubowych".

Autorka ma za sobą niezwykle intensywny czas. Zapewnia jednak, że już niedługo wraca do "czytania, pisania, myślenia".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pobierasz dwa razy 500 plus, zmniejszą ci wypłatę. Bezlitosny wyrok Trybunału

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

5. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News