Olga Semeniuk zapowiada. tvp.infoŹródło: tvp.info
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Lutego 2021

"Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże". Wiceminister o możliwym zaostrzeniu obostrzeń

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk poinformowała na antenie TVP o nowych rozważaniach rządu dotyczących obostrzeń. Potwierdziła, że nie ma póki co planów na otwarcie gastronomii, czy lokali fitness. Niektóre ośrodki mogą zaś zostać zamknięte ponownie - dotyczy to m.in. hoteli.

  • Wiceminister rozwoju przyznała, że opcja kolejnego lockdownu jest jedną z rozpatrywanych przez rząd
  • Z powodu trzeciej fali pandemii, w najbliższym czasie nieplanowane są poluzowania kolejnych obostrzeń
  • Najbardziej optymistycznym planem jest przedłużenie tych, obowiązujących już dziś

Wiadomości przekazane przez Olgę Semeniuk nie są zbyt optymistyczne - wkrótce może dojść do zaostrzenia niektórych obostrzeń. 

Olga Semeniuk ma złe wieści 

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk była gościem jednego z programów w TVP1. Zapytana o możliwość kolejnego lockdownu w obliczu nadchodzącej trzeciej fali pandemii przyznała, że wszelkie scenariusze są rozpatrywane, również te najbardziej skrajne. 

Przekazała również, że wkrótce poznamy nowe informacje dotyczące obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niewykluczone, że powrócą pewne ograniczenia w działalności niektórych ośrodków, w tym hoteli

Głośny wniosek o 500 plus za okres ciąży nie został odrzuconyGłośny wniosek o 500 plus za okres ciąży nie został odrzuconyCzytaj dalej

- (...) będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach - powiedziała Olga Semeniuk. 

Wiceminister zaznaczyła również, że w tej chwili nie ma żadnych planów na wznawianie działalności lokali gastronomicznych, siłowni czy placówek związanych z branżą fitness. 

Optymistyczny plan to przedłużenie obecnych obostrzeń 

Olga Semeniuk zapowiedziała w TVP, że jeśli sytuacja okaże się unormowana, tzn. liczba zakażeń nie wzrośnie znacząco, to najbardziej optymistyczną opcją będzie przedłużenie obowiązujących obecnie obostrzeń. Nie ma więc żadnej możliwości na ich luzowanie w najbliższym czasie. 

- Wydaje się, że jeśli liczby nie będą wzrastały w drugiej części tego tygodnia, to będziemy przedłużali już obowiązuje prawo, już obowiązujące rozporządzenie. Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - stwierdziła wiceminister. 

Decyzje, podobnie jak do tej pory, mają być podejmowane w krótkich odstępach czasu. Rząd nie planuje długookresowych zmian, z powodu stale zmieniającej się sytuacji dotyczącej pandemii oraz niebezpiecznych mutacji koronawirusa, które coraz częściej docierają do naszego kraju. 

- Jeszcze za wcześnie, by informować społeczeństwo o kolejnych decyzjach. Zgodnie z zapowiedzią premiera te 14 dni od 12 lutego to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej, niż 10-14 dni - poinformowała Olga Semeniuk. 

Najprawdopodobniej już 1 marca ogłoszone zostaną kolejne obostrzenia. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że mogą one dotyczyć zakazu używania przyłbic. Wzrost liczby przypadków bardziej niebezpiecznej, brytyjskiej odmiany wirusa w Polsce, doprowadziły specjalistów do wniosków, że zapewniają one mniejszą ochronę niż tradycyjne maseczki. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem fragmentu programu "Kwadrans polityczny", zamieszczonego na stronie TVP Info - tvp.info)

Źródło: interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: