Okno życia jest niestety coraz częściej wykorzystywane. Tym razem ojciec pozostawił w nim swoją 3-letnią córkę.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Grudnia 2019

Katowice: Wziął 3-letnią córkę na spacer i zostawił w oknie życia

Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, gdzie można bezpieczne pozostawić swoje niechciane dziecko. To bardzo przygnębiająca idea, ale dzięki istnieniu takich miejsc, można uniknąć wielu jeszcze gorszych tragedii, jak np. zabójstwa noworodków czy tak okrutne czyny, jak wyrzucanie ich do śmieci. Tym razem jednak sprawa wymknęła się nieco spod kontroli. Policjanci z Katowic szukają ojca 3-latki, który w drugi dzień świąt wziął ją na spacer i zostawił w oknie życia. Matka dziewczynki była w pracy i o niczym nie wiedziała.

Do zdarzenia doszło w czwartek 26 grudnia. Około godziny 14.30 służby otrzymały informację, że do okna życia przy Zgromadzeniu Sióstr Świętej Jadwigi w Katowicach została oddana 3,5-letnia dziewczynka.

Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?Czytaj dalej

Okno życia - ojciec pozostawił w nim swoją 3-letnią córkę. Szuka go policja

Dziewczynka została przewieziona do szpitala. 3-latka sama powiedziała policji, jak się nazywa, a funkcjonariusze skontaktowali się z jej mamą.

Jak się okazało, dziewczynkę zostawił w oknie życia jej własny ojciec, który w drugi dzień świąt zabrał ją na spacer. - To 26-letni mężczyzna, który nie ma stałego miejsca zamieszkania. Po zdarzeniu nie wrócił do miejsca, w którym przebywał ostatnio. Szukamy go - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka katowickiej policji, mł. asp. Agnieszka Żyłka.

Rzeczniczka dodała, że mężczyzna nie mieszkał na co dzień z dziewczynką i jej matką, ale miał pełnie praw rodzicielskich i regularnie zabierał córkę na spacery. - Nigdy wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca ani żadne inne, które mogłyby wzbudzać niepokój matki. Tym razem wziął ją na spacer, a po dwóch godzinach dziewczynka znalazła się w Katowicach w oknie życia - powiedziała Żyłka.

Jak podaje "Wyborcza Katowice", gdy 3-latka została zabrana przez swojego ojca na spacer, jej matka była wówczas w pracy w śląskich Wojkowicach. W domu przebywała jednak babcia dziewczynki, więc ojciec po zakończonym spacerze mógł bez żadnego problemu oddać dziecko pod jej opiekę. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna postanowił postąpić inaczej i jest poszukiwany przez policję.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Uważajcie, wracając ze świąt. Zarejestrowane wczoraj nagranie powinno być przestrogą

4. Rafał Ziemkiewicz nominowany do "Biologicznej Bzdury Roku". Zasłużył sobie wpisem o karpiach

5. Ksiądz romansował z nastolatką. Ujawniono treść ich SMS-ów

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala