. JOHN BIRDSALL SOCIAL ISSUES PHOTO LIBRARY/Science Photo Library/
Źródło: JOHN BIRDSALL SOCIAL ISSUES PHOTO LIBRARY/Science Photo Library/
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Stycznia 2020

Ojczym zapomniał wykasować nagrania, kiedy sprzedawał telefon. Sąsiedzi jak zawsze nic nie słyszeli

Ojczym 6-latka zgotował chłopcu piekło na ziemi. Sąsiedzi, co niestety nie jest zaskoczeniem, niczego nie słyszeli. Mężczyzna wpadł cudem - nie wiemy jak długo jeszcze trwałaby gehenna dziecka, gdyby nie zapomniał usunąć ze sprzedawanego telefonu makabrycznych nagrań.

Nowy właściciel telefonu z ciekawości przejrzał jego zawartość. Przerażony materiałami, które odkrył, nie zastanawiał się - poszedł zgłosić sprawę na policję.

- Zaczęło się od tego, że ktoś kupił telefon od tego pana. Nabywca przejrzał jego zawartość i znalazł nieusunięte pliki. Jednym z nich był filmik. Niezbyt wyraźny, jeśli chodzi o obraz. Bardziej klarowny był dźwięk. Na filmie ujawniono przejawy znęcania się nad dzieckiem - tłumaczyła dla TVN24 Anna Kaczyńska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Kamiennej Górze.

Nowy poziom żenady w Dzień Dobry TVN. Internet ma używanie jak nigdyNowy poziom żenady w Dzień Dobry TVN. Internet ma używanie jak nigdyCzytaj dalej

38-latek został zatrzymany a chłopcu zrobiono obdukcję. Jej wyniki były przerażające.

Ojczym przez co najmniej pół roku znęcał się nad chłopcem

Dziecko nie tylko miało liczne siniaki, zwłaszcza w okolicach głowy, tułowia, pleców i kończyn, ale i nieleczone złamanie kości ramiennej. Jak udało się ustalić, koszmar chłopca trwał przynajmniej od sierpnia ubiegłego roku.

Był jednym z dzieci w pięcioosobowej rodzinie, która pozornie miała nie budzić żadnych podejrzeń. Nie mieli założonej niebieskiej karty. Wcześniej nie dochodziło do interwencji policji a sąsiedzi niczego nie słyszeli. 6-latek mieszkał z mamą, ojczymem i dwiema małymi córkami mężczyzny.

38-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Poza biciem, miał również wykręcać dziecku ręce i grozić śmiercią. Za kratami spędzić może nawet 10 lat.

- Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Stwierdził, że dziecko było niegrzeczne i go denerwowało - cytuje prokurator Kaczyńską, TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Przepadły pieniądze na 500 plus. Wypłaty świadczenia zagrożone

2. 11 osób nie żyje, doszło do wielkiego wybuchu. Wiadomości zza granicy wprawiają w osłupienie

3. Niech nam ktoś powie, że tylko śnimy. Rozważają zakaz rozwodów w Polsce

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. 14-latek bezlitośnie zabił macochę. Wcześniej wypowiedział przyprawiające o ciarki słowa, ale wszyscy je zignorowali