Tadeusz Rydzyk musi pożegnać swojego współpracownika. (zdj. Il. ) ; PixabayŹródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Czerwca 2020

Żałoba w zakonie ojca Tadeusza Rydzyka. Nie żyje ceniony duchowny

Ojciec Tadeusz Rydzyk i zakon, do którego należy, musi zmierzyć się z bolesną stratą. Wszystko za sprawą śmierci szanowanego kapłana, Jana Rzepiela. Duchowny z Tuchowa zmarł w ostatni piątek w Krakowie. Przyczyna zgonu księdza wzbudziła ogromny smutek wśród katolików.

W wieku 75 pięciu lat zmarł ojciec Jan Rzepiela. Pochodzący z Tuchowa ksiądz zmagał się z wieloma chorobami. Przez ostatnie dwa tygodnie walczył o życie w krakowskim szpitalu. Członek zakonu redemptorystów pierwszą profesję zakonną złożył jeszcze w 1964 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 6 lat później w 1970 roku.

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk przeżywa stratę po Janie Rzepieli

Swoją karierę, Jan Rzepiela rozpoczął jako katecheta w Toruniu. W 1979 roku przeprowadził się do Tuchowa, aby pozostać wykładowcą. Prowadził zajęcia z teologii fundamentalnej, ekumenizmu i religiologii w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów. Ostatnie lata swojej kariery spędził właśnie w Tuchowie, gdzie od 2014 ponownie został członkiem zakonu redemptorystów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Straszny wypadek w polskim kurorcie. Doszło do tragedii

Tadeusz Rydzyk, będąc częścią zakonu redemptorystów z pewnością przechodzi ciężkie chwile po stracie tak gorliwego kapłana. Duchowny bywał cytowany przez portal radiomaryja.pl. TVP Info przekazuje, że śmierć Jana Rzepieli wywołana była koronawirusem. Zmagał się on jednak z licznymi chorobami współistniejącymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd nie chce się ugiąć, zakaz handlu w niedziele zostaje. Według Emilewicz nie ma powodów, żeby został zawieszony
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Wirus w Niemczech znów przyspiesza. Lockdown może wrócić

Źródło: [TVP Info]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News