Ojciec Tadeusz Rydzyk doczekał się odpowiedzi premiera. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Maja 2020

Rząd przystał na apele Rydzyka? Niespodziewana deklaracja premiera, wmieszano Jana Pawła II

Ojciec Tadeusz Rydzyk doczekał się odpowiedzi na swoje żądania. Jego sprawą zajął się najwyraźniej sam premier RP. Mateusz Morawiecki przychylnym okiem spojrzał na apele kapłana, jego współpracowników oraz szerokiej grupy katolików. Na ostatniej konferencji prasowej przedstawił rozwiązania na problemy duchowieństwa.

Rząd rozpoczął proces rezygnowania z kolejnych obostrzeń. Jak się okazało, oburzenie w związku z nałożonymi zakazami zaczęli przejawiać także zwolennicy obozu Zjednoczonej Prawicy. Jednym z nich jest toruński redemptorysta. Razem z wiernymi oskarżył rząd o dyskryminację katolików, w obliczu pandemii oczekując zniesienia ograniczających ich przepisów. Mateusz Morawiecki odniósł się do tych próśb.

Niespodziewana deklaracja, Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury. Sprawa jest poważnaNiespodziewana deklaracja, Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał odpowiedź od Mateusza Morawieckiego

Na dzisiejszym briefingu przedstawicieli Rady Ministrów podano ważne informacje. Rząd postanowił przychylić się do wniosków, jakie napływały do nich między innymi z Torunia. Już od 17 maja w katolickich świątyniach dojdzie do poluzowania obostrzeń. Do tej pory podczas kazań na jednego wiernego przypadało 15 metrów kwadratowych. Teraz ograniczać ma się to do jedynie 10 metrów. Zwiększy się więc dopuszczalna liczba osób, które będą mogły przebywać jednocześnie w kościołach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiem
2. Wiceminister wyznał przykrą prawdę dot. naszych finansów. Załamanie nadchodzi, możliwe obniżki pensji

Uzasadniając swoje stanowisko, Mateusz Morawieckiego zaskoczył dziennikarzy. Powołał się na samego Jana Pawła II. Wynika to z nadchodzącej rocznicy, której głównym bohaterem jest właśnie polski papież. Już za pięć dni przypada bowiem setna rocznica urodzin głowy Kościoła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł

Źródło: [Konferencja Prezesa Rady Ministrów 13.05.20]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News