Ojciec Tadeusz Rydzyk. Twitter/ Jan Śpiewak
Źródło: Twitter/ Jan Śpiewak
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Maja 2020

Dziś Tadeusz Rydzyk wolałby prawdopodobnie zapomnieć o starym zdjęciu. W sieci nic nie ginie, właśnie znowu okrąża internet

Ojciec Tadeusz Rydzyk to osoba, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce trafiła pod ostrzał internautów. Znaleźli oni zdjęcie redemptorysty, o którym on sam wolałby zapomnieć.

Dyrektor Radia Maryja znany jest ze swoich konserwatywnych wypowiedzi. Jest jedną z tych postaci, które budzą tylko i wyłącznie skrajne emocje. Popularnego duchownego można albo kochać, albo nienawidzić. Jednak mało kto pamięta jeszcze o pewnym zdjęciu katolickiego redemptorysty, które od kilku godzin podbija polski internet. Nietypowa fotografia ujrzała światło dzienne w wyniku konfliktu dwóch ważnych postaci polskiego życia publicznego.

Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"Czytaj dalej

Ojciec Tadeusz Rydzyk: Zdjęcie z dawnych lat ponownie okrążyło internet

Polski Twitter był już miejscem awantur wielu znanych polityków. Tym razem doszło do ponownego starcia między Janem Śpiewakiem a Romanem Giertychem. Poszło o polityczne afiliacje obu działaczy. Pierwszy z nich - progresywny aktywista miejski znany jest ze swojej ostrej walki z reprywatyzacyjną mafią. Drugi z nich, twórca Młodzieży Wszechpolskiej jest popularnym prawnikiem, będącym jednocześnie byłym koalicjantem Jarosława Kaczyńskiego. Mecenas Giertych postanowił oskarżyć Śpiewaka o potajemne wspieranie Prawa i Sprawiedliwości. Postawiony zarzut spotkał się ze stanowczą odpowiedzią ze strony aktywisty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycie

Działacz miejski postanowił twardo odnieść się do postawionych przez prawicowego polityka tez. Uznał za słuszne przypomnienie internautom przeszłości politycznej Romana Giertycha. Ostra dyskusja zaczęła się wytoczeniem inwektyw takich jak "ty pisowski lizusie" lub "ty neoliberalny lizusie". Były kandydat na prezydenta Warszawy przedstawił opinii publicznej zdjęcie Tadeusza Rydzyka, na którym przytula on byłego ministra Edukacji. O tym zdjęciu zarówno dyrektor Radia Maryja, jak i lider Ligii Polskich Rodzin wolałby zapomieć.

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  3. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  4. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  5. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  6. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  7. Polacy mogą być zagrożeni. Specjaliści ostrzegają osoby, które wyszły na spacer

Źródło: Twitter/Jan Śpiewak