Ojciec Rydzyk nie jest jedynym duchownym, proszącym o wsparcie finansowe. ANDRZEJ LANGE/East NewsŹródło: ANDRZEJ LANGE/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Kwietnia 2020

Nie tylko ojciec Rydzyk. Kolejny duchowny wpadł na "genialny" pomysł gospodarowania pieniędzy

Ojciec Rydzyk już po raz drugi, od chwili wprowadzenia w kraju stanu zagrożenia epidemicznego (a następnie stanu epidemii) zaapelował o wpłacanie pieniędzy na swoje media. W jego ślady postanowił właśnie pójść inny duchowny, który również narzeka na problemy finansowe.

Redemptorysta po raz kolejny, na łamach powstałego z jego inicjatywy "Naszego Dziennika", zaapelował o wsparcie swojego imperium.

- Jeśli nie będziemy mieli mediów, jesteśmy skończeni. Św. Maksymilian Kolbe mówił, że możemy wybudować wiele kościołów, ale jeśli nie będziemy mieli mediów, to te kościoły będą puste. W Polsce ponad 90 proc. to media liberalno-lewicowe. (...) Jeżeli nie pomożemy, radio i telewizja upadną. (...) Jeśli pozbędziemy się takiego głosu, to będzie dramat. Sami się duchowo, intelektualnie zabijamy, dajemy się skolonizować złym duchom - mówił Rydzyk na łamach papierowego wydania dziennika.

Biedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarciaBiedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarciaCzytaj dalej

Ojciec Rydzyk ma swoich naśladowców

Teraz w jego ślady postanowił pójść inny, polski duchowny. Metropolita przemyski abp Adam Szal, nakazał swoim podwładnym przekazywanie połowy swoich dochodów na parafię diecezji. W kolejnym miesiącu z kolei, zgodnie z rozporządzeniem arcybiskupa, księża środki przeznaczyć mają na Kurię metropolitalną.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po cichu wprowadza się rozporządzenie, zwiększające liczbę uczestników mszy. Za chwilę wejdzie w życie
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo

Polecenie metropolita wysłał duchownym drogą mailową. Sprawę nagłośnił portal Onet.

- W związku ze stanem epidemii i obowiązującymi przepisami państwowymi, parafie i instytucje Archidiecezji Przemyskiej mają coraz większe problemy z funkcjonowaniem, także finansowe. W związku z tym metropolita przemyski, abp Adam Szal, zwrócił się do księży diecezjalnych, aby w najbliższych dwóch miesiącach wsparli funkcjonowanie parafii, w których pracują oraz diecezji, do której należą, połową swoich miesięcznych przychodów - powiedział Onetowi ks. Bartosz Rajnowski, rzecznik prasowy Archidiecezji Przemyskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku