Nie żyje ceniony aktor, zagrał między innymi w "Ojcu Mateuszu". Unsplash.com/David Tomaseti
Źródło: Unsplash.com/David Tomaseti
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 16 Listopada 2020

Nie żyje aktor znany z "Barw Szczęścia" i "Ojca Mateusza". Zmarł nagle w wieku 69 lat, fani pogrążeni w żałobie

Wczoraj poinformowano o śmierci Janusza Leśniewskiego i chociaż większość kojarzyć go będzie z ról w "Ojcu Mateuszu" oraz "Barwach szczęścia", to aktor zachwycał głównie na deskach teatru. Polska sztuka straciła zaangażowanego artystę, który swoim doświadczeniem mógł obdarzyć wielu adeptów stawiających swoje pierwsze aktorskie kroki.

Występowanie w hitach TVP, takich jak "Ojciec Mateusz", czy "Barwy szczęścia" sprawiło, że z postacią Janusza Leśniewskiego zapoznała się szersza publiczność. Niestety ceniony aktor zmarł, o czym poinformowano wczoraj w mediach społecznościowych.

Zmarł kardynał Gulbinowicz, który był skazany za czyny pedofilskie oraz współpracę SBZmarł kardynał Gulbinowicz, który był skazany za czyny pedofilskie oraz współpracę SBCzytaj dalej

Śmierć Janusza Leśniewskiego wywołała ogromne zaskoczenie i smutek wśród artystów, którzy mieli okazję spotkać go na swojej drodze. Kondolencje dosłownie zalały internet, a koledzy z teatru oraz planów filmowych zaczęli wspominać osobę aktora. Jego energia i zapał do działania oraz pasja do sztuki zapadły w pamięci wielu osób.

Nie żyje Janusz Leśniewski, grał w "Ojcu Mateuszu" oraz w warszawskich teatrach

Widzowie z całej Polski mogli podziwiać jego występ w "Ojcu Mateuszu", gdzie wcielał się w kilka pobocznych ról, jednak to nie udział w powstawaniu kolejnych odcinków "Barw szczęścia", "Leśniczówki", czy hitów TVN, jak "Na Wspólnej" i "Prawo Agaty" będzie głównym powodem, który sprawi, iż Janusz Leśniewski zostanie zapamiętany.

Informacje o śmierci aktora pojawiły się wczoraj na profilu ZASP (Związek Artystów Scen Polskich). To właśnie tam przekazano do wiadomości, że ceniony działacz na rzecz środowiska artystycznego oraz utalentowany aktor odszedł.

- [...] odszedł Janusz Leśniewski, aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST [...]. [...] Od lat działał społecznie w ZASP-ie pełniąc w nim różne funkcje - przeczytać można na profilu w mediach społecznościowych. Post opatrzony został zdjęciem Janusza Leśniewskiego, a wyliczanie kolejno jego najważniejszych ról to prawdziwa rewia znanych nazwisk i postaci. Zdradzono również, że jeszcze niedawno aktor znany m.in z "Ojca Mateusza" otrzymał w ZASP zupełnie nową funkcję, z której był szalenie dumny.

Nikt nie spodziewał się, że nie będzie mógł znów z nim porozmawiać

7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradni7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradniCzytaj dalej

Osoba Janusza Leśniewskiego to dowód na to, że nie trzeba pojawiać się na pierwszych stronach gazet z kolejnymi skandalami, aby zyskać rozpoznawalność oraz szacunek wśród koleżanek i kolegów z branży. Ceniono jego zamiłowanie do aktorstwa i chęć ciągłej nauki oraz potrzeby polepszania warsztatu aktorskiego. Wśród najbardziej znanych osób żegnających aktora "Ojca Mateusza" i "Barw szczęścia" znalazł się między innymi Wiktor Zborowski, który stworzył niezapomnianą rolę w Longinusa Podbipięty w "Ogniem i mieczem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Mandat za wymianę opon spędza sen z powiek wielu kierowcom. Ministerstwo Zdrowia jasno wytłumaczyło sprawę
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

- Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem co napisać. Chorował na serce. Nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku - napisał w krótkim, aczkolwiek wymownym wpisie Wiktor Zborowski. Na profilu ZASP poinformowano, że dosłownie kilka tygodni temu aktorowi powierzone zostało nowe stanowisko: "przewodniczący Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych".

Polska sztuka straciła cennego artystę, nie żyje Janusz Leśniewski

Występy przed kamerami w popularnych serialach, jak "Na Wspólnej", czy "Ojciec Mateusz" były jedynie niezbędnymi przerywnikami w robieniu tego, co naprawdę kochał, czyli występach w teatrze oraz działanie na rzecz środowiska artystycznego. Nie podano oficjalnej przyczyny zgonu Janusza Leśniewskiego ani daty jego pogrzebu. Wiktor Zborowski informuje, iż to problemy z sercem są winne śmierci aktora, jednak nie potwierdzono tej informacji. Aktor zmarł w wieku 69 lat.

- Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca… - końcu swój wpis na Facebooku ZASP. Rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz fanom składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: NaTemat / Facebook.com

Słynna prezenterka TVN ogłosiła radosną nowinę, mało osób się spodziewało. Cała Polska gratuluje, łzy wzruszeniaSłynna prezenterka TVN ogłosiła radosną nowinę, mało osób się spodziewało. Cała Polska gratuluje, łzy wzruszeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  2. Królowa polskich warzyw, jej regularne jedzenie przedłuża życie. Świeża i kiszona - w każdej formie powinna znaleźć się na twoim stole
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat