Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Lutego 2020

Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

Robert Biedroń oficjalnie ogłosił swój start w zbliżającym się wyścigu po Pałac Prezydencki. W kontekście nadchodzących wyborów obrażanie przeciwników przeciwnych formacji nie jest niczym nowym. Pół biedy, kiedy w owemu znieważaniu towarzyszą – choćby marne – znamiona merytoryki. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy do politycznej walki używa się środków tak prostych, jak wyśmiewanie preferencji seksualnych.

W sobotę odbyła się konwencja Solidarnej Polski (przypomnijmy – partii założonej przez byłych polityków PiS). Na scenie pojawili się między innymi Patryk Jaki oraz Zbigniew Ziobro. Przed nimi swoje pięć minut miała Beata Kempa. Była posłanka postanowiła wykorzystać je w pełni i upewnić się, że jej słowa będą cytowane przez wszystkie media.

Zaczęło się od ustawy dyscyplinującej sędziów. Kempa wskazała, że nazywanie jej "kagańcową" oraz mówienie o "represjach" zakrawa o mowę nienawiści. Słowa posłanki przytacza portal gazeta.pl: –Przecież to czysta mowy nienawiści. Te ustawy mają nazwy, wystarczy się ich nauczyć. Gdzie są teraz ci wszyscy apostołowie walki z hejtem? Czemu nie słychać ich sprzeciwu, gdy pełnoprawnych sędziów, wybranych na mocy ustawy i nominowanych przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dzisiaj się stygmatyzuje i poniewiera?

Jak się okazuje, pojęcie mowy nienawiści Kempa definiuje w sposób iście osobliwy. Już kilka minut później w mocno niesmacznym stylu postanowiła zażartować z Roberta Biedronia oraz Krzysztofa Śmiszka.

500 plus jeszcze przez rok. Zamiast tego rząd zapowiada inny rodzaj świadczeń500 plus jeszcze przez rok. Zamiast tego rząd zapowiada inny rodzaj świadczeńCzytaj dalej

Robert Biedroń i "pierwsza dama"

– Czy pan też będzie rozliczał sędziów, panie Biedroń? Bo póki co widzimy, jak pan i kandydatka na pierwszą damę radośnie oklaskujecie ataki na Polskę ręka w rękę z Rosjanami – powiedziała. Słowom o "pierwszej damie" kandydata Lewicy towarzyszyły gromkie brawa zachwyconej publiczności.

Krytycznych komentarzy dotyczących słów Beaty Kempy nie brakuje. "Dno dna osiągnięte. Polityczna gra na homofobicznej nucie" – tak sprawę skomentował, cytowany przez gazeta.pl, polityk Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Do słów europosłanki odniósł się również jeden z najbardziej zainteresowanych. "Jak widać nawet przebywanie w Brukseli. nie nauczyło Pani Beaty Kempy szacunku do drugiego człowieka. Pokazała Pani dzisiaj swoją 'klasę', a właściwie to jej brak", napisał na Twitterze Krzysztof Śmiszek.

Rafał Śmiszek -- Twitter

Do sprawy odniosły się nie tylko media i politycy. Nie pozostają na nią obojętni również internauci:

"Za to pani Kempy nikt damą nie nazwie. Tym bardziej pierwszą!", pisze jedna z nich.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Tragedia w zachodniopomorskim warsztacie samochodowym. Okropna śmierć mechanika

6. Widzowie kochali ją za dobre serce. Niestety nie żyje, musieli przerwać odcinek z załamaną Dagmarą