Ogórki. Pixabay/_Alicja_Źródło: Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 31 Sierpnia 2020

Absolutnie nie wyrzucaj obierek z ogórka. Mają nieocenione zastosowanie

Ogórki oprócz swoich walorów smakowych posiadają też wiele wartości odżywczych, które wpływają na całe nasze ciało. Niezwykle niskokaloryczne warzywo, posiadające łagodny, wodnisty smak doskonale oczyszcza i oferuje walory detoksyfikujące.

Ogórki nie tylko łagodzą problemy trawienne, zgagę czy niestrawność, ale również odpowiadają za budowę włosów oraz paznokci. Poznaj pozostałe walory odżywcze ogórka i jego skórki.

Poznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęciePoznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęcieCzytaj dalej

Nie obieraj skórki z ogórka

Wiele osób przed konsumpcją ogórka postanawia obrać go ze skóry, która z reguły nie jest raczej smaczna. Nie jest również zalecane spożywanie jej samej. Najlepiej zamiast chwytać za obieraczkę, lepiej użyć całego ogórka, łącznie ze skórką, którą posiada. Dzięki temu zapewnimy sobie wysoką ilość błonnika oraz zadbamy o gospodarkę jelitową. Takie rozwiązanie szczególne polecane jest dla osób, które mają problemy z nieregularnym wypróżnianiem, zaparciami lub zgagą. Ponadto, większość zawartej w ogórku witaminy K znajduje się w jego skórce. Odpowiada ona za prawidłowe krzepnięcie krwi oraz aktywację białek odpowiadających za dodawanie wapnia do kości, co może zapobiec osteoporozie.

Jarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłościJarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłościCzytaj dalej

Właściwości zdrowotne skórki z ogórka

Ogórki, podobnie jak marchewki, zapewniają mnóstwo beta-karotenu. W ogórku głównym zbiornikiem zawierającym ten barwnik roślinny jest skórka. Beta-karoten nie tylko wspomaga opalanie, ale dba również o poprawę naszego wzroku po zmierzchu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunę

Witamina A, w która zamienia się bet-karoten w organizmie człowieka jest składnikiem barwnika wzrokowego, który występuje przede wszystkim w siatkówce oka, umożliwiając poprawę wzroku nocą. Ogórek jest sprawdzonym sposobem również wśród osób dbających o swoja sylwetkę. Jeden plasterek zawiera zaledwie 2 kcal. Regularne spożywanie ogórka pomaga w regulacji pracy jelit i daje poczucie sytości. Pomaga w skutecznym zgubieniu wagi.
 
Źródło: [abczdrowie.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Wiceminister: “opłata cukrowa nie trafi do budżetu państwa”. Nie, Patkowski mija się z prawdą
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat poraża