Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Grudnia 2019

142 tys. zgonów to za mało? W Polsce antynaukowa ofensywa również zbiera żniwo

Odra przez wieki atakowała na terenie Europy, zbierając śmiertelne żniwa. Wraz z pojawieniem się szczepień, mogliśmy mieć nadzieję, że choroba już nigdy nie stanowić będzie realnego zagrożenia. Niestety, mimo rozwoju nauki coraz więcej osób poddaje się antynaukowym bredniom.

W 2018 roku na odrę zachorowało około 10 mln ludzi na całym świecie. Aż 142 tys. z nich zmarło. Przytoczone dane, pochodzące z badań Światowej Organizacji Zdrowia, zatrważają. Większość zgonów dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia i regionów, gdzie dostęp do służby zdrowia jest ograniczony - czy to ze względów terytorialnych czy finansowych. Niestety, wzrost zachorowań dotyczy również Polski.

Marian Banaś na otwartej wojnie z PiS-em. Ma dokumenty, które skompromitują partięMarian Banaś na otwartej wojnie z PiS-em. Ma dokumenty, które skompromitują partięCzytaj dalej

Odra atakuje z niewiarygodną siłą

2019 zakończy się jeszcze gorszym wynikiem. Liczba zachorowań do listopada tego roku była trzykrotnie wyższa, niż w ubiegłym. Dotyczy to również Polski. Do 15 listopada odnotowano 1381 przypadków odry. W analogicznym okresie ubiegłego roku, liczba ta wynosiła 187.

Drastyczny wzrost zachorowań jest wynikiem antynaukowych teorii, głoszonych przez tzw. antyszczepionkówców i ruchy stop-NOP.

- Fakt, iż jakiekolwiek dziecko umiera na chorobę taką jak odra, której można zapobiegać za pomocą szczepionki, jest po prostu skandalem i zbiorową porażką ochrony najbardziej narażonych dzieci na świecie - komentuje epidemię dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreysus.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Papież Franciszek swoje, a polska prawica swoje. Odkryła nową, szalenie niebezpieczną "ideologię"

2. Jarosław Kaczyński podziękował Bogu za Rydzyka. Nie żartujemy

3. Tragiczne okoliczności śmierci Dzięcioła. Był 100 metrów od swojego domu

4. Rozpoczęło się show w Toruniu. Rydzyk uciszył wiernych

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW