Odpust w Katowicach. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/KonradsiedlceŹródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Konradsiedlce
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Sierpnia 2020

Wiernym na odpuście nagle ukazał się obsceniczny balon. Kuriozalna sytuacja w Katowicach

Odpust w Katowicach wywołał niemały skandal. Podczas ważnego dla wiernych wydarzenia miała miejsce niespodziewana sytuacja. Pod kościołem sprzedawano wielke, dziwne i obsceniczne balony. Oburzona wspólnota nagłośniła zdarzenie w mediach.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu wspólnoty katolickiej jest między innymi odpust. W Katowicach przybiera on formę festynu. Pod wejściem do kościoła ustawiono stoiska, na których można było zakupić najróżniejsze prezenty oraz upominki. Wśród handlarzy była osoba sprzedająca balony. Z czasem okazało się, że nie każdy z nich nadawał się dla dziecka. Czytelniczka w wiadomości do "Super Expressu" wyjaśniła, że podczas odpustu sprzedawano balony w kształcie męskich genitaliów.

Ewa Wachowicz dodaje do rosołu jeden, niepozorny składnik. Zupełnie odmienia smak zupyEwa Wachowicz dodaje do rosołu jeden, niepozorny składnik. Zupełnie odmienia smak zupyCzytaj dalej

Odpust w Katowicach zakończył się skandalem. Pod kościołem sprzedawano balony w kształcie genitaliów

Osoby, które wzieły udział w odpuście przy Parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach początkowo były nieco zdezorientowane. Opisywania sytuacja faktycznie była dość niecodzienna. Obsceniczny balon był też zasłonięty przez inne, kolorowe i duże przedmioty. Co ciekawsze, specyficzny prezent można było sprawić najmłodszym. Element wystawiony podczas odpustu był też udekorowany. Jak podaje "Super Express" balon w kształcie męskich genitaliów posiadał oczy, wąsy, muszkę oraz usta.  

Wpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowiWpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowiCzytaj dalej

Bulwersujące zdarzenie relacjonowała mieszkanka jednej z Katowickich dzielnic. Całe zamieszanie dokładnie opisała redaktorom "Super Express". Odpust jest wydarzeniem o luźniej i towarzyskiej atmosferze. Dobre nastroje zostały szybko zaburzone widokiem obscenicznego balonu. Cała uroczystość ma przede wszystkim religijny charakter. Każda z parafii podczas odpustu oddaje też cześć swojemu patronowi. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Morawiecki o nowym podatku: opłata dla naszego zdrowia

Odpust w Katowicach wywołał niemałe emocje. Wciąż jednak nie wiemy, jakim cudem balonik tego typu znalazł się na uroczystości. Tamtejsza parafia nie odniosła się jeszcze do zajścia. Wiele wskazuje na to, że przedmiot w kształcie genitaliów znalazł się tam z przypadku. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości przyczyny zamieszania zostaną w pełni wyjaśnione. Na poniższym zdjęciu widzimy ujęcie z artykułu redakcji "Super Expressu" z 31.08.20 roku. Widzimy na nim zdjęcie przesłane przez czytelniczkę, na którym widzimy niecodzienny balon. 

Odpust w Katowicach

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaić
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto

Źródło; [Super Express]