obywatele rp. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 16 Maja 2020

Skandaliczne nagranie ze strajku okrążyło internet. Policja oskarżana o kłamstwo

Obywatele RP byli obecni na strajku przedsiębiorców w Warszawie. Podczas demonstracji doszło do przepychanki, w wyniku której senator Koalicji Obywatelskiej trafił do policyjnego radiowozu. Komenda Stołeczna twierdzi, że wszedł sam do samochodu, jednak nagranie udostępnione przez Obywateli RP może temu zaprzeczać.

W Warszawie odbył się dzisiaj Strajk Przedsiębiorców. W wyniku przepychanek z policją, podczas których funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego, doszło do zatrzymań. Media informowały, że jedną z zatrzymanych osób jest senator Bury.

Niespodziewana reakcja Prokuratury Krajowej na film Sekielskiego. Nikt się nie spodziewałNiespodziewana reakcja Prokuratury Krajowej na film Sekielskiego. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Obywatele RP publikują nagranie

Policja opublikowała na Twitterze krótkie oświadczenie: "W trakcie naszych działań nie zatrzymano, żadnej osoby posiadającej immunitet. Podkreślamy, że senator wszedł do radiowozu i nie chce go opuścić. W związku z powyższym radiowóz pozostał na Placu Zamkowym.".

DZISIAJ GRZEJE: 1. WHO: Porażająca wizja przyszłości i 2021 roku. "Nikt nie wie, jak będzie wyglądał świat" - podaje PAP
2. Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzenia

Jak się jednak okazało w serwisie dostępne były nagrania Obywateli RP na których - zdaniem internautów - widoczne jest wepchnięcie senatora Burego do radiowozu: - "Można śmiało napisać: policja kłamie. Jest film i widać wyraźnie, że senator Bury został wepchnięty do radiowozu przez policjantów" - napisał dziennikarz Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej. Wkrótce potem skasował swój tweet, uzasadniając to brakiem pewności co do tożsamości osoby przedstawionej na nagraniu.

Sam senator twierdzi, że został bezprawnie wepchnięty do radiowozu i początkowo uniemożliwiano mu wyjście z niego. Jego zdaniem policjanci kompletnie zignorowali fakt wylegitymowania się legitymacją senatora. Oznaczałoby to, że policja zachowała się bezprawnie. Burego chroni bowiem immunitet.

policja o zatrzymaniu senatora Burego

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Onet: Jak Słowenia pokonała pandemię. Relacja polskiego obywatela
  2. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
  3. Szef dyplomacji kraju sąsiadującego z Polską pilnie wzywa nas do otwarcia granic. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Pilna interwencja policji podczas Strajku Przedsiębiorców. Co się wydarzyło?
  5. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
  6. Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Jeden szczegół rozsierdził Polaków

Źródło: twitter.com/ObywateleRP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News