Przekazano informacje, że samochód Obywateli RP został zdewastowany. Facebook.com/ProtesteaŹródło: Facebook.com/Protestea
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 8 Stycznia 2021

Obywatele RP zastali swój samochód w strasznym stanie. Wcześniej służył im m.in. do rozwożenia ciepłych posiłków

Od czasu powstania Obywatele RP angażują się w akcje społeczne, wyrażając swój sprzeciw wobec działań władzy. Niestety korzystający z wysłużonego auta aktywiści trafili na celownik wandali. Na Facebooku opublikowano zdjęcia tego, jak po ich ataku wygląda samochód, który pomagał w dostarczaniu ciepłych posiłków protestującym.

  • Samochód Obywateli RP został zdemolowany
  • Przebito wszystkie opony w aucie oraz urwano lusterka
  • Nie wiadomo, kto dokonał dewastacji samochodu, którym aktywiści dostarczali ciepłe posiłki protestującym

Widok, jaki zastali po nocy członkowie Obywateli RP, nie należał do najprzyjemniejszych. Niestety samochód będący własnością ruchu społecznego został zdemolowany. Obecnie nie nadaje się on do jazdy.

"Wóz bojowy" Obywateli RP nie wygląda, jakby został uszkodzony przypadkowo. Na fanpage'u Protestea opublikowano zdjęcia dokumentujące to zdarzenie. Dołączono również krótki komentarz dotyczący tej sprawy.

Dewastacja samochodu Obywateli RP

Społeczny ruch Obywatele RP nieustannie bierze udział w akcjach protestacyjnych i stara się wspomóc osoby maszerujące ulicami miast. W transporcie ciepłych posiłków do tej pory pomagał "wóz bojowy".

- Zapewne wiele osób kojarzy nasz Wóz Bojowy, [...]. Dziś rano zastaliśmy go w takim stanie - pocięte cztery opony i urwane oba lusterka - napisano w poście na profilu Protestea na Facebooku.

Zapowiadana konferencja ws. powrotu do szkoły się nie odbędzie. Dziennikarze wracają do domuZapowiadana konferencja ws. powrotu do szkoły się nie odbędzie. Dziennikarze wracają do domuCzytaj dalej

Protestea to zgodnie z informacjami zawartymi w mediach społecznościowych akcja wspierająca protestujących. W opisie na Facebooku przeczytać można, iż "dajemy gorącą herbatę. Nikt nie zostanie bez pomocy! Wspólna, oddolna inicjatywa kilkunastu pozytywnie zakręconych ludzi i załogi Cafe Kulturalna, a wszystko pod parasolem OSK".

Wandalizm w najczystszej formie

Patrząc na zdjęcia zamieszczone przez Protestea, nie można mówić o tym, że do uszkodzenia doszło przypadkowo. Ktoś skupił się na tym, aby samochódObywateli RP został nie tylko unieruchomiony, ale również zwyczajnie zniszczony

W mediach społecznościowych pojawił się apel, aby każdy, kto posiada informacje na temat osób będących sprawcami tych uszkodzeń, przekazał je do Obywateli RP, bądź Protestea. Mimo drobnych trudności aktywiści podkreślają, że nie mają zamiaru zaprzestać swojej działalności.

Kim są Obywatel RP?

Początek akcji Obywatele RP miał miejsce 5 lutego 2016 r., kiedy to prezydent Andrzej Duda usłyszał z ust Tobiasza Budzyńskiego, Tadeusza Jakrzewskiego, Pawła Kasprzaka oraz Pawła Wrabeca, iż jest on "łgarzem i krzywoprzysięzcą".

Jest to ruch społeczny, którego głównym celem jest działalność antyfaszystowska, obrona niezawisłości sądownictwa w Polsce oraz, w ostatnim czasie, wspieranie masowych protestów przetaczających się przez Polskę. Aby zostać członkiem Obywateli RP, wystarczy podpisanie "Deklaracji obywatelskiej".

Źródło: Facebook.com @protestea / Wikipedia.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: