Kiedy zostaną poluzowane obostrzenia i będziemy mogli zrobić normalne zakupy w galeriach handlowych?. Pixabay/jarmoluk
Źródło: Pixabay/jarmoluk
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Listopada 2020

Kiedy poluzowane zostaną obostrzenia? Padła data, jest prawdopodobna

Polska Rada Centrów Handlowych zaapelowała do rządu o pełne otwarcie galerii wraz z nadejściem 30 listopada. Jak uzasadnili, jest to ważne ze względu na przetrwanie całej branży, bo czwarty kwartał jest dla niej najbardziej dochodowy. Jak podkreślili handlowcy, ta data jest więc dla nich niezwykle istotna. Jak zareaguje rząd?

PRCH podkreśla również, że sprzedaż stacjonarna jest bardziej ekologiczna niż internetowa.

Tadeusz Rydzyk w Tadeusz Rydzyk w "Milionerach" TVN-u. Pojawiła się również Beata Szydło. Przypominamy, najbardziej zaskakujące sytuacje w programieCzytaj dalej

Polska Rada Centrów Handlowych apeluje o złagodzenie obostrzeń

Polska Rada Centrów Handlowych zwróciła się do rządu z apelem o otwarcie centrów handlowych 30 listopada. Zwracają uwagę, że jest to konieczne dla normalnego funkcjonowania galerii, sklepów i ich pracowników. Inaczej grozi to bankructwem wielu firm i wyrzuceniem na bruk ich pracowników.

Jak informuje PRCH, już teraz klienci muszą liczyć się z tym, że wiele zamówionych przez nich produktów trafi do nich dopiero po świętach, a część będzie szła bardzo długo i zostanie dostarczona na ostatnią chwilę.

- "Już teraz część sklepów online deklaruje, że produkty dostarczy po Świętach" - poinformowało PRCH w dzisiejszym komunikacie.

- "Biorąc pod uwagę potrzebę Polaków do spokojnego przygotowania się do świąt, dramatyczną sytuację branży centrów handlowych oraz uzasadnione obawy o miejsca pracy i niemożność ponoszenia kosztów kolejnego lockdownu, Polska Rada Centrów Handlowych apeluje o pełne otwarcie centrów handlowych nie później niż od poniedziałku, 30 listopada br." - możemy przeczytać.

Rada zaznaczyła również, że nawet w momencie, w którym zaistnieje potrzeba zachowania większych rygorów sanitarnych, galerie są gotowe je wprowadzić i wydłużyć swoje działanie do późniejszych godzin wieczornych, by móc lepiej rozłożyć ruch odwiedzających.

Obrazy WTV"Aborcja nawet do 9. miesiąca ciąży". TVP Info w oparach absurduCzytaj dalej

Rada powołała się na badania, z których wynika, że liczba zarażonych w centrach handlowych od maja nie przekroczyła 1 promila, nie odnotowano też przeniesienia wirusa na współpracowników i klientów, co oznacza, że sklepy bardzo dbały o warunki sanitarne, by nie narażać konsumentów na niebezpieczeństwo.

Bardziej ekologicznie? Na pewno mniej pieniędzy

- "Liczba opakowań wysyłanych do domów jest znacznie większa niż w przypadku dostaw do centrów handlowych. Natomiast rozwożenie przez firmy kurierskie paczek oraz odbieranie zwrotów to także znacznie większy ślad węglowy niż w przypadku handlu tradycyjnego" - podaje PRCH, wiadomo jednak, że w tym wypadku chodzi jeszcze o coś innego.

Centra handlowe i galerie potrzebują zysku ze sprzedaży bezpośredniej, by opłacało im się utrzymywanie sklepów stacjonarnych, które przy poniesionych stratach stają się ogromnym obciążeniem. Galerie działają teraz głównie dzięki drogeriom i sklepom wielkopowierzchniowym. Tylko te typy sklepów nie sprawią jednak, że centrum będzie w stanie bez problemów się utrzymać.

Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Czytaj dalej

Polska Rada Centrów Handlowych jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym ponad 200 firm działających w branży miejsc handlu i usług.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

źródło: [pb.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"