Obostrzenia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Stycznia 2021

Kiedy koniec największych obostrzeń? Padł możliwy termin, może chodzić o nawet 80 proc. ograniczeń

Kiedy zostaną zniesione największe obostrzenia? Tadeusz Kościński zdradził, że do pierwszych zmian może dojść między końcem I a początkiem II kwartału 2021 roku. Minister finansów wskazał, że nawet 80% restrykcji może odejść w zapomnienie, zakładając, że nie dojdzie do drastycznego wzrostu zachorowań.

  • Rada Ministrów wydłużyła czas obowiązywania restrykcji do 31 stycznia
  • Tymczasem minister finansów zapowiedział stopniowe zmniejszanie panujących obostrzeń
  • Większość zakazów i nakazów ma zostać zniesionych pomiędzy I a II kwartałem bieżącego roku

- W ciągu najbliższych 2-3 tygodni obostrzenia powinny być mniejsze, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku 80 proc. z nich "zacznie znikać" - komentował Tadeusz Kościński dla Money.pl. Obostrzenia przypisane do etapu odpowiedzialności będą obowiązywać do końca miesiąca.

Wiemy też, że rząd ma nie planować nakładania kolejnych zakazów. 

Kiedy zostaną zniesione obostrzenia? Minister finansów podał konkretny termin.

Minister finansów podał, że efekty szczepienia Polek i Polaków powinny być widoczne już w ciągu 3 tygodni. Obostrzenia mają zaś być znoszone stopniowo. 

Oficjalną deklarację w sprawie restrykcji przedstawił także minister zdrowia, Adam Niedzielski. - Na pewno nie można liczyć, że w przypadku ustabilizowanej sytuacji, zakładając optymistycznie, że będziemy nadal na poziomie średnio ok. 10 tys. zachorowań tygodniowo, po 1 lutego dokonamy jakiegoś dużego poluzowania obostrzeń - podawał podczas konferencji prasowej. 

Już dziś wieczorem TVP pokaże film o Amber Gold. Ma uderzyć w Donalda Tuska i jego synaJuż dziś wieczorem TVP pokaże film o Amber Gold. Ma uderzyć w Donalda Tuska i jego synaCzytaj dalej

Zjednoczona Prawica nieustannie przypomina, że pokonanie pandemii warunkuje zaszczepienie populacji. Poza izolacją, preparat Pfizera i BioNtech-u umożliwia nam powrót do normalności. Już za dwa dni kolejne osoby będą mogły zarejestrować się na przyjęcie szczepienia.

Od 15 stycznia każda osoba powyżej 80. roku życia będzie mogła zapisać się na zabieg. Od 22 stycznia będą mogły zarejestrować się osoby powyżej 70. roku życia. Pierwsze szczepienia dla tej grupy mają ruszyć już 25 stycznia.

Zapowiedziano, że szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana stopniowo kolejnym grupom wiekowym i zawodowym

 - Do tej pory w Polsce zostało wykonanych już ponad 220 tys. szczepień.  W pierwszym tygodniu szczepień w okresie świąteczno-noworocznym zostało zaszczepionych około 50 tys. osób. W drugim tygodniu było to 150 tys. osób. Do końca tego tygodnia zaszczepionych zostanie ponad 250 tys. osób. Łącznie pod koniec tygodnia będziemy mieli ponad 450 tys. zaczepionych Polaków - komentował 11 stycznia Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Money.pl]