Nowy Jork. (Zdjęcie ilustracyjne) Wikimedia Commons/Adrian TyncŹródło: (Zdjęcie ilustracyjne) Wikimedia Commons/Adrian Tync
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Maja 2020

Ludzie nie wytrzymali i zaczęli protestować przeciwko obostrzeniom i restrykcjom do powstrzymania pandemii. Wielki protest w mieście Nowy Jork

Miasto Nowy Jork oraz stolica stanu Albany stały się wczoraj miejscami sporych protestów. Ludzie żądają na ulicach zakończenia restrykcji związanych z wirusem SARS-Cov-2.

Zamrożenie gospodarki trwa w Nowym Jorku od 21 marca, gdy gubertnator stanu Andrew Cuomo postanowił o wprowadzeniu ostrych restrykcji w odpowiedzi na pandemię. Protesty wybuchły po tym, jak Cuomo ogłosił dalsze utrzymanie obostrzeń.

Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieMorawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Nowy Jork - kiedy miasto wróci do życia?

Gubernator poinformował, że szkoły oraz uczelnie pozostaną zamknięte co najmniej do zakończenia roku szkolnego. Jego zdaniem jest to niezbędne do utrzymania dalszego spadku zakażeń. Sytuacja w mieście poprawia się od jakiegoś czasu, choć rosną obawy, że rozprężenie do jakiego doszło w ciągu kilku ostatnich dni, może doprowadzić do ponownego wzrostu zachorowań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmo
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

Protestujący domagają się - ich zdaniem - przywrócenia im konstytucyjnie nienaruszalnych swobód. - Nie jestem naukowcem, naprawdę nie mogę powiedzieć, że znam dowody, ale wiem tylko, że konstytucji nie można naruszać -mówiła jedna z organizatorek protestu, Cara Castronuova w rozmowie z "New York Post". Dziennik cytuje również jednego z protestujących: - Wykorzystali strach i propagandę i choć nie twierdzę, że nie ma wirusa, to nie ma usprawiedliwienia dla odbierania wolności obywatelskich, naszych praw wynikających z Pierwszej Poprawki (do konstytucji) - mówił mężczyzna.

Demonstracja odbyła się m.in. przed ratuszem miejskim na Manhattanie. Protestujący trzymali transparenty wzywające gubernatora do natychmiastowego zakończenia lockdown\'u. Za utrzymaniem restrykcji jest również burmistrz miasta Bill de Blasio.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News